Czym jest guma SBR?

guma sbr

Guma jako produkt jest stosowana w wielu branżach produkcyjnych do tworzenia poszczególnych elementów mechanicznych i zabezpieczenia powierzchni. Na uwagę zasługuje szczególnie guma SBR, która wykonana jest z naturalnego kauczuku. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu guma jest stosowana w mieszkaniach oponiarskich, powłokach na kable, wężach i profilach. W tym artykule przedstawiono najważniejsze informacje na temat tego typu gumy.

Guma SBR – co oznacza skrót SBR?

Z pewnością guma SBR intryguje m.in. swoją nazwą. Ściśle chodzi o sam skrót SBR. Oznacza on, że guma powstaje z kauczuku butadienowo – styrenowego. Jak udaje się stworzyć takie połączenie? Dzięki emulsyjnej kopolimeryzacji dwóch składników: butadienu i styrelonu powstaje właśnie wyżej wspomniany związek oznaczony skrótem SBR.

Jakie właściwości ma guma SBR?

Na tle innych gum to właśnie SBR jest elastyczny. Właśnie z tego powodu wielu producentów eliminuje w cyklach produkcyjnych naturalny kauczuk i korzysta z SBR. Statystycznie producenci na całym świecie sprzedają zarówno kauczuk naturalny i sztuczny w liczbie 30 ton rocznie.

Obecnie z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na produkty tj. guma SBR czy płyta gumowa epdm, ponieważ są one niezwykle pożądane przez kraje wschodzące. Wyroby gumowe (sklep online) bazujące na SBR, cechują się znakomitą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na aktywne substancje tj. olej czy paliwa mineralne.

Jakie zastosowanie ma guma SBR?

Produkty wykonane na podstawie gumy SBR mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Najczęściej guma tego typu jest stosowana do produkcji uszczelek, węży, podkładek, odbojników i izolacji, tłumiących dźwięki.

Branża motoryzacyjna zawsze stosuje najlepsze surowce, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania pojazdów mechanicznych, dlatego guma SBR jest stosowana do produkcji przekładni i elementów, amortyzujących oraz wszelkich uszczelek, które znajdują się w systemie hamulcowym, spryskiwaczy i chłodzenia silnika.