Reklamy świetlne — czym się kierować przy ich wyborze?

reklamy swietlne

W dzisiejszych czasach reklama jest podstawową formą zdobywania klientów. Aby zainteresować potencjalnego zleceniobiorcę swoimi usługami lub produktami trzeba wyróżnić się na tle konkurencji swoją kreatywnością, profesjonalizmem i nieszablonowymi rozwiązaniami. Dlatego też warto wybrać reklamy świetlne jako formę zaprezentowania swojej działalności. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Czym są reklamy świetlne?

Reklamy świetlne, to jak sama nazwa wskazuje reklamy, które świecą. Wykorzystuje się do nich ledowe żarówki, które działają przez długi czas, zużywając niewiele energii. Jest to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi przechodniów, a więc nowych klientów. Dobrze zaprojektowana reklama pozwala firmie odróżnić się od konkurencji i być dostrzeżonym przez potencjalnych klientów. Zewnętrzne reklamy LED mogą przybierać formę baneru, szyldu czy pylonu i posiadać podświetlony cały obszar lub jedynie poszczególne litery. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki działają one na odbiorcę w dzień i w nocy, a do tego są mniej nachalne i bardziej estetyczne niż standardowe bilbordy.

Czym kierować się przy wyborze reklamy świetlnej?

Wybierając reklamę świetlną, należy zwrócić uwagę na jej konstrukcję — powinna być wytrzymała, odporna na uderzenia, drgania oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Powinna być również dostosowana do potrzeb klienta i miejsca, w którym ma być zamocowana. Do wyboru mamy różne formy reklamy świetlnej w ToPromo. Specjaliści pomogą nam w doborze konstrukcji oraz projektu reklamy, aby była ona skuteczna, zgodna z wizerunkiem marki i odpowiadała na potrzeby klientów.

Rodzaje reklam świetlnych

Wybierając reklamę świetlną, należy zastanowić się, jaki jej rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Do wyboru mamy m.in. kasetony frezowane wykonane z płyty dibond lub profili aluminiowych. W takich typach używane w promocji litery podświetlane są przy pomocy żarówek LED. Ten rodzaj reklamy sprawdzi się szczególnie jako szyld wewnętrzny lub zewnętrzny.

Z kolei kasetony winylowe wykorzystywane są w przypadku dużych, wielkopowierzchniowych reklam. Jest to spowodowane tym, że wykonane są one z kilku elementów, które tworzą spójną całość, bez widocznych łączeń. Innym rozwiązaniem są kasetony tekstylne, które mogą być stosowane wyłącznie we wnętrzach. Ich niewątpliwą zaletą jest niska waga. Mogą być składane i rozkładane, dzięki czemu często wykorzystywane są na przykład na targach lub innych wydarzeniach.

Kolejnym rozwiązaniem są litery przestronne, które mogą być wykonane z pleksi lub dibondu. To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się do oznakowania sklepu, restauracji, czy punktu, pozwalające na nienachalną ekspozycję naszej marki.