Co powinno znaleźć się w dobrej, mokrej karmie dla kota?

karma

Odpowiednie żywienie naszego kota to podstawa pielęgnacji pupila. Zanim zatem wybierzemy konkretną karmę dla naszego zwierzaka, warto sprawdzić, co powinna ona zawierać. W niniejszym artykule przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mokrej karmy dla kota.

W sklepach z akcesoriami dla kotów znajdziemy bardzo szeroki wybór karm dla kota. Produkty te charakteryzują się różnym składem, zróżnicowanymi smakami i ceną. Jeśli jesteśmy właścicielami kota od niedawna, wybór konkretnej karmy może nastręczać trudności. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej skład. To od niego bowiem zależy wpływ pożywienia na kondycję, zdrowie i atrakcyjny wygląd naszego kota. Oto, co powinno znaleźć się w dobrej jakościowo, mokrej karmie dla kota.

Przede wszystkim mięso

Koty to drapieżcy i mięsożercy, dlatego podstawą ich żywienia powinno być mięso. W mokrych karmach dla kota występuje ono zarówno w formie mięsa mięśniowego, jak i podrobów zwierzęcych oraz tłuszczu. Sprawdzajmy zawartość procentową mięsa w puszcze czy saszetce. Pamiętajmy, że najbardziej wartościowe dla zwierzęcia jest mięso mięśniowe i to jego powinno znajdować się produkcie najwięcej.

Tauryna

Tauryna to aminokwas niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania Waszego kota. Jest to związek egzogenny, co oznacza, że organizm koci nie potrafi go sam wytworzyć i trzeba go dostarczać wraz z pożywieniem. Tauryny w samym mięsie jest stosunkowo niewiele, dlatego jest ona dodawana do dobrych jakościowo mokrych karm dla kota. Najlepiej, by jej zawartość wahała się między 1300 a 1500 mg na 100g produktu.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania kota. Dbają o prawidłową pracę jego układu nerwowego, zapewniają wysoką odporność oraz lśniącą i zdrową sierść. Są też potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w mokrych karmach dla kota powinny pochodzić z olejów rybnych.

Witaminy i minerały

Koty, podobnie jak ludzie, potrzebują witamin i minerałów dla zdrowia i dobrej kondycji. Wybierając odpowiednią, mokrą karmę dla swojego kota, sprawdźcie, czy zawiera ona witaminy A, D3, E oraz witaminy z grupy B, a także takie minerały jak wapń, fosfor, potas, sód, żelazo, miedź, mangan oraz cynk.

I to już wszystko, co powinno znaleźć się w dobrej jakościowo karmie mokrej dla kota. Po sprawdzone produkty zapraszamy na Wyspazwierzat.pl.

Sprawdź także Ranking karm suchych dla kota!