Rozstanie a nowy związek – jak zapomnieć o byłym?

rozstanie

Rozstanie to nigdy nie jest przyjemne przeżycie. Niezależnie od tego, jak długo byliście ze sobą i jak mocna więź Was łączyła – jest to bolesne. Zastanawiasz się – jak zapomnieć o byłym partnerze? Jak ruszyć naprzód i zacząć żyć na nowo, po swojemu? Nie martw się – dzięki naszym poradom szybko zapomnisz o byłym, a na horyzoncie z pewnością pojawi się ktoś nowy.

Zaakceptuj to, co się wydarzyło, ale nie rozpamiętuj tego

Najważniejszą kwestią jest akceptacja – jeśli pogodzisz się z tym, co się stało – to już połowa sukcesu. Nie rozpamiętuj, nie analizuj – to tylko pogorszy sytuację. Sprawa jest zamknięta i właśnie to musisz sobie uświadomić. Pamiętaj, że jeśli związek zakończył się – czas iść dalej.

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym, co się stało jest pisanie dziennika o swoich uczuciach. Nie musi to być najlepsze pisanie, ani nawet dobre pisanie w ogóle. Po prostu wyrzuć to wszystko na zewnątrz. Wyobraź sobie, że kiedy je zapisujesz, złe uczucia i myśli opuszczają twoje ciało i przyklejają się do papieru. To doskonały sposób, wypróbowany przez wiele złamanych serc.

Pozwól sobie na przyjemności

Niezależnie od tego, czy po rozstaniu jesteś w nowym związku, czy też wolisz sobie na chwilę odpuścić – pamiętaj o przyjemnościach! Singielki także powinny znać ofertę sex shopów. Znajdziesz tam przydatne gadżety i akcesoria erotyczne, takie jak: wibratory dla par – doskonałe do wypróbowania z nowym partnerem!

Zachowaj autonomię

Niepisaną zasadą każdego związku powinna być autonomia. Gdy stajesz się zależy od drugiej osoby – tracisz ją. Jeśli rezygnujesz z pracy, by Twój partner mógł robić karierę – czy to jest miłość? Niekoniecznie. To wyrzeczenie. Rezygnacja z siebie. A tego przecież nie chce nikt z nas. Za każdym razem, gdy zaczniesz się więc zastanawiać, czy dla miłości warto rezygnować z pracy, hobby czy swoich przyzwyczajeń, pamiętaj o tym, co tu przeczytałaś. Odpowiedź powinna brzmieć – nie.

Naucz się odpuszczać

Zasadą każdego związku jest to, żeby nigdy, przenigdy nie być przylepnym. Musisz nauczyć się odpuszczać. Wiem, że to nie jest łatwe. Odpuszczanie jest tak naprawdę najbardziej kluczową i najtrudniejszą fazą każdego związku. Jest po prostu zbyt wiele wspomnień i zapomnienie ich wydaje się niemożliwe. Cóż, kto nie uważa, że trudno jest odpuścić? Zainwestowałeś tyle czasu, pieniędzy, wysiłku i łez, aby związek się udał tylko po to, aby stracić go w jednej chwili. Oczywiście, że trudno jest puścić! Kogo ja oszukuję? Jednak trzeba też myśleć o sobie, kochanie. Powinieneś szanować i cenić siebie bardziej niż ktokolwiek, a bycie przylgnąć wskazuje, że twoja wartość siebie jest znacznie poniżej linii. Nie przylgnąć do kogoś, kto nie widzi swoją prawdziwą wartość. To po prostu nie będzie działać.

Pozwól sobie na czas ze sobą

Rozumiem, że chcesz być sam. Każdy zasługuje na trochę czasu sam na sam ze sobą i nie zamierzam odmawiać Ci tej możliwości. Kiedy jesteś sam, możesz przemyśleć pewne sprawy, ale nie przesadzaj z tym.

Nie siedź długo w domu. Wyjdź na zewnątrz. Spotykaj się z przyjaciółmi. To da Ci mniej czasu na myślenie o swoim byłym. Plaża, piknik, przyjęcie – masz teraz dużo czasu tylko dla siebie! Ciesz się nim nie tylko w samotności, ale również w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Pamiętaj, że żyjesz dla siebie i zacznij działać! Chcesz wypełnić pustkę? Może warto adoptować psa lub kota, którego mocno pokochasz? Może to doskonały moment, by zacząć dbać o siebie – joga, sport, bieganie czy fitness – wybieraj!