Saszetki z nikotyną – co to jest? Właściwości, zastosowanie, zakup

saszetki nikotynowe

Coraz więcej osób rezygnuje z palenia papierosów i zamiast nich wybiera inne wyroby zawierające nikotynę. Poza e-papierosami i waporyzatorami, a także popularnym na północy Europy snus do dyspozycji są także saszetki nikotynowe. Co warto wiedzieć o tej nowości na rynku?

Woreczki z nikotyną – co to jest?

Wyroby nikotynowe jak woreczki, saszetki z nikotyną – https://nikotynowe.pl/ mają formę małego woreczka, najczęściej w kolorze białym, w którym znajduje się nikotyna wraz z dodatkowymi składnikami pomocniczymi.

Za pomocą woreczków nikotynowych można dostarczać do organizmu nikotynę, podobnie jak podczas palenia papierosów, jednak w wygodniejszy i mniej szkodliwy sposób.

Cechy charakterystyczne woreczków z nikotyną

Woreczki nikotynowe dostępne obecnie w sprzedaży to szeroka gama produktów do wyboru, które różnią się pomiędzy sobą swoją „mocą”, czyli zawartością nikotyny, a także smakami i aromatami.

Saszetki są małe i przeznaczone są one do umieszczania w jamie ustnej. Tam, pod wpływem śliny oraz ciepła, dochodzi do wydzielania z nich nikotyny wraz z dodatkowym substancjami. Nikotyna przedostaje się wtedy bezpośrednio do krwiobiegu przez śluzówkę, dlatego też nie jest ona dostarczana razem z niebezpiecznym dymem dostającym się do płuc.

Snus a woreczki nikotynowe – czym się różnią?

Pod względem swojej formy saszetki z nikotyną są bardzo podobne do snus, które są popularne w krajach północnych. Nie są to jednak takie same wyroby, ponieważ mają one inny skład.

W snus znajduje się rozdrobniony tytoń, w którego składzie także dostępna jest nikotyna. Snus powoduje jednak przykry zapach z ust i może wywoływać osady na zębach, zmniejszając estetykę uśmiechu.

Z kolei saszetki z nikotyną, które dostępne są w wielu smakach i aromatach, są bardziej komfortowe w użyciu. Potrafią nadać oddechowi orzeźwiający zapach, a także nie powodują odkładania się osadów na szkliwie zębowym.

Jak korzystać z woreczków nikotynowych?

Woreczki te przeznaczone są do bezpośredniego umieszczenia w jamie ustnej. Należy włożyć je w przestrzeń pomiędzy górną wargą oraz dziąsłem. Woreczki są małe, nie uciskają i nie powodują problemów z mową.

Saszetkę należy przytrzymywać w ustach przez około 30 minut. W tym czasie pojawia się uczucie delikatnego szczypania, co jest znakiem, że dochodzi do wchłaniania się nikotyny do krwiobiegu. Po tym czasie woreczek wyjmuje się z ust. Należy także wyrzucić go w bezpieczne miejsce, by nie miały od niego dostępu dzieci, zwierzęta.

Dokładne informacje dotyczące stosowania woreczków nikotynowych można znaleźć na opakowaniach.