Siatka pryzmowa służy do zabezpieczenia przechowywanej kiszonki tak, aby była ona zdatna do użycia przez cały rok. Jej zadaniem jest osłona paszy przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, opadami deszczu czy intensywnym promieniowaniem słonecznym, ale również zwierzętami, grzybem i pleśnią. W jaki sposób się jej używa i gdzie znajduje zastosowanie? Podpowiadamy.
Po co stosuje się siatkę pryzmową?
Do zabezpieczenia kiszonki potrzebna jest siatka oraz folia pryzmowa w Mońkach. Tę pierwszą zakłada się bezpośrednio na folie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia jej przez niekorzystne warunki atmosferyczne, a także zwierzęta. Zadaniem siatki jest również zapewnienie odpowiednich warunków przechowywanej pod nią kiszonce, aby nie doszło w niej do rozwoju pleśni. Z tego powodu podczas jej doboru, należy zwrócić uwagę na wytrzymałość tego produktu, a także szereg innych czynników.
Przed czym zabezpiecza siatka pryzmowa?
Siatka pryzmowa zabezpiecza kiszonkę przed wieloma czynnikami, które mogą doprowadzić do tego, że nie będzie się ona już nadawała do użycia. Wśród najważniejszych aspektów, dla których stosuje się pryzmę, wymienia się ochronę kiszonki przed grzybami i bakteriami. W tym celu wykorzystuje się specjalne folie, które mają zapewnić beztlenowe warunki podczas przechowywania paszy. Siatka zabezpiecza dodatkowo folię przed jej uszkodzeniem, którego efektem mogłoby być zepsucie się kiszonki.
Dodatkowo siatka pryzmowa zabezpiecza przechowywaną paszę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza wahaniami temperatur w okresie zimowym, a także mocnym promieniowaniem słonecznym latem. Dzięki niej wszelkie zwierzęta głównie dziki, myszy polne i ptaki nie mają możliwości zniszczenia folii.
Podsumowując, siatka pryzmowa stosowana jest w celu zabezpieczenia specjalnej folii, której zadaniem jest zapewnienie optymalnych, beztlenowych warunków kiszonce. Przed jej zamontowaniem należy pamiętać o prawidłowym ubiciu paszy i jej regularnych kontrolach.
Leave a Reply