Monitoring alarmów – o czym mowa w praktyce?

monitoring

Monitoring alarmów to popularna usługa polegająca na nadzorowaniu bezpieczeństwa obiektów. Jeśli zostanie uruchomiony sygnał to na miejsce natychmiastowo wysyłana jest załoga interwencyjna. Jak to działa w praktyce? Wyjaśniamy.

Jak działa monitoring alarmów?

Monitoring alarmów w Gdańsku lub w każdym innym mieście polega na aktywnej kontroli stanu bezpieczeństwa obiektu na którym znajduje się zainstalowany specjalny czujnik. Może być on oparty o detekcję ruchu lub nadzorujący otwarcie drzwi albo okien. W systemach alarmowych wykorzystuje się także czujki przeciwpożarowe, więc ochrona obiektu jest kompleksowa.

W momencie wykrycia zagrożenia właściciel otrzymuje telefoniczną informację o zagrożeniu. Może także odwołać przyjazd załogi interwencyjnej podając unikatowy kod, na przykład z tego powodu, że on sam przez przypadek uruchomił system alarmowy. W innym przypadku na miejscu pojawia się ekipa, która próbuje ustalić co było przyczyną uruchomienia czujnika. W razie potrzeby interweniuje i próbuje zapobiec przestępstwu, może także wezwać na miejsce patrol policyjny.

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring alarmów?

Zaletą monitoringu alarmów jest przede wszystkim kompleksowe bezpieczeństwo. Firma ochroniarska ma do dyspozycji bardzo często patrole zmotoryzowane w Gdańsku. Mogą pojawić się na miejscu w bardzo krótkim czasie i zapobiec zarówno włamaniu, jak i kradzieży.

Działania prewencyjne pozwalają uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z wysokimi stratami u przedsiębiorcy. Sama informacja o monitoringu i widok kamer potrafi skutecznie zniechęcić włamywacza. Jeśli jednak spróbuje dostać się do środka chronionego obiektu to głośny alarm oraz natychmiastowa reakcja firmy ochroniarskiej pozwoli także zapobiec poważnym stratom i uszkodzeniom mienia.

Właściciel domu albo mieszkania wyjeżdżając na wakacje nie musi aktywnie monitorować tego co dzieje się z jego mieniem. W połączeniu z monitoringiem wizyjnym może rejestrować niepokojące zdarzenia, które będą stanowić podstawę do wypłaty odszkodowania.