Skup kabli miedzianych – dlaczego warto z niego korzystać?

skup zlomu

Miedź jest materiałem cieszącym się ogromną popularnością, jeżeli chodzi o kwestię skupu. Nic jednak dziwnego – jest to bowiem wartościowy surowiec, za który można dostać przyzwoite pieniądze. Jako metal, miedź ma doskonałe właściwości fizyczne i chemiczne, takie jak przewodnictwo cieplne oraz elektryczne, mała podatność na zmienność rozmiarów pod wpływem termiki czy odporność na agresywne środki chemiczne. Podpowiadamy, dlaczego warto korzystać ze skupów kabli miedzianych.

Recykling miedzi w kontekście światowej gospodarki

Recykling miedzi jest niezwykle ważnym sposobem pozyskiwania nowych zapasów tego cennego surowca. Jego naturalne zasoby są ograniczone, a zapotrzebowanie na miedź wzrasta proporcjonalnie do rozwoju naszej cywilizacji. Z uwagi na doskonałe przewodnictwo cieplne i elektryczne metal ten stanowi jeden z najważniejszych surowców stosowanych we wszystkich instalacjach i urządzeniach. Można go znaleźć również w elektronice. Trudno wyobrazić sobie współczesny rozwój technologiczny bez efektywnego pozyskiwania tego surowca z alternatywnych źródeł.

W naszym otoczeniu znajduje się naprawdę wiele przedmiotów, którym recykling jest w stanie nadać kolejne życie. Oprócz kabli i przewodów, które mogą zalegać w naszych garażach bądź piwnicach, na placach budowy czy po przeprowadzonych remontach, miedź zawierają również urządzenia elektroniczne, komputery i smartfony, a także sprzęt RTV i wszelkie elementy instalacji grzewczych czy sanitarnych. Skup kabli miedzianych w Szczecinie jest zatem najlepszym miejscem, do którego możemy oddać te rzeczy.

Na czym polega skup miedzi?

Skup złomu w Szczecinie, a później jego recykling przebiega w kilku prostych krokach. Pierwszym z nich jest umieszczenie wsadu, czyli złomu miedzianego w specjalnym piecu. Kolejnym etapem jest roztopienie złomu, a następnym – redukcja miedzi. Ostatni krok obejmuje ponowne wylewanie płynnej miedzi w specjalnych formach. Uzyskany w ten sposób surowiec nazywa się sztabkami lub kęsami.