Sprzedajesz płytki online? Zamów wzorniki płytek!

plytki

Dzisiaj coraz więcej klientów decyduje się na zamawianie płytek ceramicznych przez internet. Przemawiają za tym nie tylko wygoda, ale także szeroka dostępność ciekawych wzorów, których często nie można znaleźć w sklepach stacjonarnych. Jeżeli zajmujesz się sprzedażą płytek online, nie zapominaj o wzornikach. Dlaczego i gdzie je zamówić?

Dlaczego warto stosować wzorniki płytek?

Wzornik płytek ceramicznych jest rodzajem wzornika, który pozwala na prezentację próbek płytek. To dzięki niemu można zaprezentować dostępny asortyment jeszcze łatwiej – także wtedy, gdy sprzedawany jest on za pośrednictwem internetu.

Poprzez wzorniki płytek klienci mogą zobaczyć, jak glazura wygląda na żywo, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie. Często bowiem zdarza się, że płytki na fotografiach dostępnych w internecie mają nieco inny odcień lub też nasycenie kolorów, co zależne jest od ustawień monitora użytkownika. Wybierając płytki na bazie wzornika, można uniknąć problemów z ich doborem i od razu trafić w dziesiątkę.

Rodzaje wzorników płytek ceramicznych

Producenci oferujący wzorniki płytek mogą zaprezentować je w wielu wariantach do wyboru, dzięki czemu mogą one również wyróżniać się różnymi formami, wielkościami, co wpływa także na ich zastosowanie.

Najczęściej zamawiane są wzorniki w formie segregatorów albo folderów. Wykonane są one z kartonu i mają okienka, w których umieszczane są próbki płytek w odpowiednio dociętym kształcie. Na jednej stronie można wtedy zaprezentować wtedy próbki płytek w wielu kolorach, na przykład pochodzących z jednej kolekcji.

Druga opcja to wzorniki płytek w formie opakowania, w którym umieszcza się docięte płytki. Wykonane jest ono z solidnego kartonu, często też wyposażone jest w rączkę, która ułatwia przenoszenie. W takich wzornikach mieści się znacznie więcej próbek.

Istnieje także możliwość zamawiania opakowań na całe płytki ceramiczne – mają one zwykle formę styropianowych albo kartonowych opakowań, w których umieszczane są płytki. Takie rozwiązanie często stosowane jest wtedy, gdy klient sklepu chciałby zamówić próbki konkretnych pytek. Takie wzorniki płytek sprawdzają się również w przypadku sklepów internetowych – klient wskazuje, jakie płytki chciałby zamówić, a sklep kompletuje je i wysyła.

Gdzie kupować wzorniki płytek klientom?

Aktualnie wzorniki płytek są oferowane u wielu producentów wzorników, dlatego warto zapoznać się z ich propozycjami online. Mogą oni dostarczyć już gotowe wzorniki zawierające docięte płytki wcześniej przekazane do klienta, a także mogą przygotować opakowania na płytki ceramiczne, które będą przekazywane zainteresowanym kupującym.

Gdy zatem chcesz ułatwić klientom sklepu zakup płytek ceramicznych online, nie zapominaj o wzornikach. Razem z nimi możesz dotrzeć do wielu klientów i zwiększyć swoją sprzedaż online!