Szalony pościg za tą jedyną suknią ślubną

modne suknie

Poszukiwanie wymarzonej sukni ślubnej to jeden z ulubionych elementów ślubnych przygotowań dla Pań. Zabranie najbliższych Ci kobiet, mamy lub przyjaciółek na podróż po salonach ślubnych to niezapomniane wydarzenie. Co zrobić, aby nie tylko znaleźć wymarzoną sukienkę, ale przy tym dobrze się bawić i stworzyć niezwykłe wspomnienia dla Ciebie i twoich bliskich?

Najważniejsze – mierzyć!

Bez mierzenia nie dowiesz się, czy suknia do Ciebie pasuje. Suknia, która pięknie prezentuje się na manekinie, może nie współgrać z twoją figurą czy rysami twarzy. Najważniejsze więc jest mierzenie. Poruszaj się w sukience, sprawdź, czy dobrze Ci się w niej chodzi. Przy okazji salony ślubne często pozwalają na wykonywanie zdjęć podczas przymiarek. To wspaniała okazja nie tylko do tego, by łatwo porównać, jak wyglądasz w różnych sukienkach, ale też szansa na zapozowanie ze swoimi pomocnicami i zyskanie przedślubnej wyjątkowej pamiątki. Wyobraź sobie takie zdjęcia z przygotowań – bezcenne! Możesz wcześniej porozmawiać ze swoimi bliskimi o tym, jak chcecie zapozować do takiego zdjęcia.

Zacznij poszukiwania wcześniej

Suknie ślubne są idealnie dopasowywane do Ciebie. By jednak było to możliwe, musisz dokonać wyboru odpowiednio wcześnie. Często poleca się szukanie sukni nawet 6 miesięcy przed ślubem. Może Ci się to wydać szalone, lecz czas przygotowania sukni może być naprawdę długi. Do tego dochodzą ewentualne poprawki. Z tego względu zadbaj o to, by sukienka na pewno zdążyła na Twój ślub. Umów się na przymiarki odpowiednio wcześnie – może się okazać, że wybrany przez Ciebie salon ma zajętych nawet kilka najbliższych tygodni.

Salon Laurelle oferuje możliwość zarezerwowania wizyty telefonicznie, co pozwoli Ci mieć pewność, że Twoja rezerwacja została zapisana. Podczas długiej podróży po salonach ślubnych znajdź też przerwę na odpoczynek. Może pójdźcie wraz z Twoimi towarzyszkami do ulubionej kawiarni albo przegryźcie coś w cukierni? Im bardziej wycieńczona będziesz, tym mniej racjonalne decyzje podejmiesz. Zadbaj więc o chwilę wytchnienia w tym przedślubnym biegu.

Dobrze sprawdź jakość

Wszyscy skupiamy się na przystępnych cenach. To oczywiście ważna kwestia, jednak nie zapominajmy o jakości. To od niej zależy, czy Twoja suknia przetrwa aż kilkanaście godzin zabawy podczas wesela. Sprawdź, z jakich materiałów została uszyta Twoja suknia. Nie bój się zadawać pytań – to Ty musisz zapłacić za suknię, więc pytaj, by mieć pewność, że cena jest adekwatna do jakości. Unikaj elementów klejonych, ponieważ mogą łatwo odpaść. Zadbaj o precyzyjne spisanie zamówienia. Każdemu może zdarzyć się coś źle zrozumieć, więc upewnij się, że nic nie zostało przeoczone. Dopilnuj, by sukienka była gotowa najpóźniej na tydzień przed ślubem.

Nadszedł czas na tworzenie wspomnień – powodzenia!