Transport chorych – kiedy się go wykonuje?

transport medyczny

Opieka nad osobami schorowanymi i potrzebującymi jest trudnym tematem, gdyż niestety istnieje wiele zróżnicowanych chorób, niepełnosprawności i uciążliwych dolegliwości. Jak wygląda transport chorego?

Transport chorych, czyli przede wszystkim bezpieczeństwo

Najważniejszym w transporcie medycznym jest to, aby był on bezpieczny. Dla przykładu firma Ambro-Med z Łodzi organizuje transporty w warunkach sanitarnych, takich samych, jak w przypadku karetek, przewożeniem osób niepełnosprawnych, ale jest także nastawiona na domową opiekę medyczną oraz zabezpieczanie imprez masowych. Należy najpierw bardzo dobrze rozeznać, czy nasz bliski rzeczywiście potrzebuje takiego transportu, który może być dla niego utrudnieniem. Jeżeli jest możliwość zorganizowania pomocy medycznej na miejscu, bez żadnego ryzyka z podjęcia właśnie takiej decyzji, lepszą opcją wydaje się zostawienie pacjenta, by można by było udzielić pomocy bez konieczności transportu.

Jeżeli zdecydujemy się na jakiś transport, musimy rozważyć, czy zainteresowany bierze jakieś leki o określonej godzinie, czy też po prostu potrzebuje być przetransportowanym w innym momencie, gdyż należy pamiętać, że organizacja takiego transportu wiąże się z tym, że potrzebne leki mogą być zostawione w domu, a w karetce niestety nie znajdziemy całego lekowego asortymentu. Poza tym należy pamiętać o dopytaniu się w rozmowie telefonicznej jak dokładnie wyposażoną karetkę firma transportująca chorych chce nam zaoferować. Karetka musi być przede wszystkim w pełni zaopatrzona w to, czego dany pacjent potrzebuje.

Rodzaje transportów chorych

Transport chorych w Łodzi jest organizowany indywidualnie na potrzeby klienta. Transport odbywa się z pomocą karetek typu „P”, „S” i „T”, które są wyposażone w podstawowy i zaawansowany sprzęt do ratowania zdrowia lub życia zainteresowanego. Zaletą tego typu transportu jest to, że spełnia on wszelkie wymogi systemu ochrony zdrowia, czyli jest on dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodni, nawet uwzględniając święta czy dni wolne od pracy.