Trawa w rolkach – na co zwracać uwagę wybierając producenta?

trawa w ogrodku

Trawa w rolkach jest coraz bardziej popularna i wiele osób decyduje się na skorzystanie z niej w celu stworzenia równego trawnika na swej posesji. Z racji na to, że nie jest to tania inwestycja ważne jest jednak by poświecić nieco czasu na wybór odpowiedniej trawy. Na co zwracać uwagę podczas analizowania ofert poszczególnych producentów?

Czym dokładnie jest trawa w rolkach?

Chcąc stworzyć szybko ładny trawnik ciekawą opcją jest właśnie trawa w rolkach Ciechanów. Jej stworzenie przebiega tak samo jak każdego zwykłego trawnika. Najpierw wysiewa się trawę na specjalnie przygotowanym podłożu. Taki trawnik jest pielęgnowany przez kilkanaście miesięcy tak by był on jak najrówniejszy.

Gdy trawa z rolki w Ciechanowie czy w innym mieście osiągnie już odpowiednią długość i ukorzeni się wraz z podłożem jest ona wycinana i formuje się z niej dość długie rolki. Po zrolowaniu trawa jest transportowana do klienta, a następnie wykładana na przygotowanej przez niego glebie.

Na co patrzeć podczas wyboru producenta trawy z rolki?

Przede wszystkim na rodzaj trawy. Do różnych rolek wykorzystuje się inne rodzaje nasion. Najczęściej spotkamy uniwersalne rolki, które charakteryzują się dużą gęstością oraz wytrzymałością i co najważniejsze najniższą ceną.

Na rynku znajdziemy też dość drogie rolowane trawniki sportowe. Są one przygotowywane przy użyciu nasion, które pozwalają na bardzo szybką regenerację i tworzą trawą odporną na duże obciążenia, które powstają podczas zawodów sportowych, gdy kilkanaście osób biega po trawie nierzadko w butach ze sporymi korkami.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie trawnika z rolki?

Inne kwestie na które warto zwrócić uwagę to też to jakie podłoże posiadamy i jak wiele czasu zajmie jego przygotowanie. Gdy nasza gleba będzie wymagać dość długiego przygotowania to lepiej wstrzymać się z zakupem i odpowiednio przygotować ją tak by trawnik jak najlepiej się przyjął. W tym celu należy między innymi oczyścić ziemię z wszelkich kamieni, chwastów i tym podobnych.