Warto mieć hobby!

Warto mieć hobby

Każdy z nas jest inny, każdego interesują inne rzeczy, mamy różne mocne i słabe strony. Warto zatem mieć własne hobby, coś, czemu będziemy poświęcać wolny czas. Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie hobby? Brak nudy.

Często zdarza się, że nie mamy co z sobą zrobić w weekend czy w wakacje. Spędzamy czas na bezmyślnym przewijaniu kanałów w telewizji lub surfowaniu po internecie. Czas ten można byłoby wykorzystać znacznie bardziej kreatywnie i inspirująco, oddając się swojej pasji. Posiadając pasję, możemy pomagać innym.

Człowiek nie jest samotną wyspą, żyje w społeczeństwie, gdzie znajdują się ludzie potrzebujący pomocy. Jeśli mamy interesujące hobby to możemy pomóc innym, nawet jeśli tylko dzielimy się z kimś naszymi doświadczeniami, bo nigdy nie wiemy, czy nasze działania nie stały się dla kogoś motorem napędowym. Hobby to dobry temat do rozmów. Zazwyczaj na początku spotkań towarzyskich rozmowa się nie klei, wtedy tematem może stać się opowiadanie o swoim hobby, co rozluźni atmosferę.

Hobby rozwija

To teza, której raczej nikt nie może zaprzeczyć. Rozwijając pasję poszerzamy swoje horyzonty, powiększamy wiedzę na dany temat, co rusz uczymy się nowych rzeczy. I właśnie to sprawia, że życie staje się piękniejsze.

Powodów do tego, aby mieć hobby jest naprawdę wiele, każdy może mieć inny. Dlatego nie dajmy zamknąć się w schematach, żyjmy po swojemu i bądźmy dzięki temu szczęśliwsi.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZabawki dla dzieci
Następny artykułWakacje za granicą

2 KOMENTARZE

  1. Klo

    Pewnie, ze warto jest mieć hobby 🙂

  2. Ki8s

    Warto warto, to nadaje życiu sens

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here