Wakacyjne podróże, czyli autem w Polskę

Wakacyjne podróże, czyli autem w Polskę

Jak spędzić ciekawe wakacje ze stosunkowo małym budżetem? Jeżeli mamy samochód świetnym pomysłem jest wyjazd z namiotem. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie maja jeszcze rodziny, a pragną zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc.

Oraz dla tych, którzy nie boją się nie niezorganizowanego noclegu i zaplanowanej trasy. Jak zorganizować taki wyjazd? Dobrze jest kogoś zabrać, wyjazd we dwoje lub w czworo zawsze jest bezpieczniejszy i ciekawszy. Trzeba mieć przygotowany podstawowy sprzęt – namiot, sprawna auto, przydaje się mapa, chociaż nie jest to konieczne. Warto zaopatrzyć się w butlę z palnikiem, bo czasami przydaje się wypić kawę lub herbatę albo zrobić coś do jedzenia. Grill też powinien zmieścić się w bagażniku. Komplet ciuchów na każdą pogodę i śpiwór.

Możemy ruszać. Gdzie? Przed siebie, dokładnie tam, gdzie poniosą nas oczy. Zatrzymywać się w miejscach, które nam się spodobają. Niekoniecznie wchodzić na wszystkie płatne obiekty, ale szukać mniej popularnych zabytków danej miejscowości. Chodzi o to, aby wydać jak najmniej z jak największym zyskiem. Zobaczyć to, czego zwykli turyści nie dostrzegają, coś, czego nie ma w każdym przewodniku.

Chodzi o nocowanie przy strumieniach i odkrywanie polan pełnych świetlików. O spontaniczne zmiany kierunku i odnalezienie wolności od planowania i zorganizowania, w których żyjemy. Nie jest to typ przygody, która nadaje się dla każdego. Jednak jeżeli mamy w sobie odpowiednio dużą dawkę luzu poznamy nasz kraj z zupełnie nowej perspektywy.