Weekendowy maraton po sklepach – dobry sposób na spędzenie czasu wolnego?

Weekendowy maraton po sklepach

W ostatnich latach spędzanie weekendu w sklepach, lub dużych centrach handlowych stało się tak powszechnym zjawiskiem, że można je uznać za sposób spędzania wolnego czasu.

Przyczynia się do tego polityka marketingowa sklepów, które w soboty często oferują obniżki cen, lub wystawiają nowe towary, a przed większymi świętami w tych sklepach, które zwykle w niedziele są zamknięte, można zrobić zakupy większe niż w zwykłe dni. Robienie zakupów w weekend jest wyrazem praktycznego podejścia do życia i wynika z braku wolnego czasu w ciągu tygodnia.

Często jest jedyną okazją dla zapracowanych rodziców żeby mogli spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi. Jeżeli wyjście do galerii handlowej jest połączone ze wspólnym zjedzeniem obiadu, lub lodów, może być dla dzieci miłym przeżyciem. Wydaje się, że największym zagrożeniem wynikającym z takich weekendowych maratonów jest nadszarpnięcie domowego budżetu z powodu kupna niepotrzebnych rzeczy pochodzących z wyprzedaży.

Przy rozsądnym zaplanowaniu zakupów i towarzyszących temu innych atrakcji, taki sposób spędzania wolnego czasu może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym i będzie pewnie coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

Można zadać pytanie: czy rzeczywiście taki sposób spędzana czasu pozwala na odpoczynek i odprężenie? To już będzie zależało od indywidualnych potrzeb każdej osoby.