Własny ogródek

Własny ogródek

W dzisiejszych czasach ciężko jest zdobyć żywność, która nie byłaby w jakiś sposób zanieczyszczona lub napakowana chemią. W nowoczesnej produkcji rolnej stosuje się zdecydowanie za dużo sztucznych nawozów i pestycydów.

W rezultacie, kupując w sklepie albo na straganie owoce i warzywa, nigdy nie możemy być pewni tego, czy rzeczywiście wyjdą nam one na zdrowie. Jedynym rozwiązaniem wydaje się tu być założenie własnego ogródka. Zamiast idealnie przystrzyżonego trawnika przed domem załóżmy grządki – będziemy mogli mieć je pod stałą kontrolą i spożywać owoce i warzywa prosto z ogrodu, kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Jeśli nie posiadamy domu z ogrodem, można nabyć ogródek działkowy – tam będziemy mogli hodować warzywa, krzewy owocowe, a nawet drzewa. Jest to wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu.

Regularna pielęgnacja hodowanych roślin i pomyślnej jej rezultaty dają ogromną satysfakcję. Gdyby jednak ta możliwość nam nie odpowiadała lub z różnych przyczyn znajdował się poza naszym zasięgiem, zawsze pozostaje jeszcze balkon, na którym zamiast skrzynek z kwiatami możemy poustawiać te z warzywami i tam o nie dbać.

W przypadku braku balkonu nawet zwykły parapet może stać się małym ogrodem, zwłaszcza, że można nawet kupić w sklepie gotowe doniczki z ziołami i sadzonkami różnych roślin. Będzie trzeba włożyć w to nieporównanie więcej pracy niż w zwykłe wyjście po zakupy do osiedlowego marketu, jednak efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Nic nie jest lepsze od spożywania owoców własnej pracy!

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZabawki dla dzieci
Następny artykułWakacje za granicą

2 KOMENTARZE