Własny ogródek

Własny ogródek

W dzisiejszych czasach ciężko jest zdobyć żywność, która nie byłaby w jakiś sposób zanieczyszczona lub napakowana chemią. W nowoczesnej produkcji rolnej stosuje się zdecydowanie za dużo sztucznych nawozów i pestycydów.

W rezultacie, kupując w sklepie albo na straganie owoce i warzywa, nigdy nie możemy być pewni tego, czy rzeczywiście wyjdą nam one na zdrowie. Jedynym rozwiązaniem wydaje się tu być założenie własnego ogródka. Zamiast idealnie przystrzyżonego trawnika przed domem załóżmy grządki – będziemy mogli mieć je pod stałą kontrolą i spożywać owoce i warzywa prosto z ogrodu, kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Jeśli nie posiadamy domu z ogrodem, można nabyć ogródek działkowy – tam będziemy mogli hodować warzywa, krzewy owocowe, a nawet drzewa. Jest to wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu.

Regularna pielęgnacja hodowanych roślin i pomyślnej jej rezultaty dają ogromną satysfakcję. Gdyby jednak ta możliwość nam nie odpowiadała lub z różnych przyczyn znajdował się poza naszym zasięgiem, zawsze pozostaje jeszcze balkon, na którym zamiast skrzynek z kwiatami możemy poustawiać te z warzywami i tam o nie dbać.

W przypadku braku balkonu nawet zwykły parapet może stać się małym ogrodem, zwłaszcza, że można nawet kupić w sklepie gotowe doniczki z ziołami i sadzonkami różnych roślin. Będzie trzeba włożyć w to nieporównanie więcej pracy niż w zwykłe wyjście po zakupy do osiedlowego marketu, jednak efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Nic nie jest lepsze od spożywania owoców własnej pracy!