Wyjazdy na pielgrzymki

Wyjazdy na pielgrzymki

Czy wyjazdy na pielgrzymki są jeszcze modne wśród młodych ludzi? Czy nastolatki chętnie jeżdżą na pielgrzymki? W dobie kryzysu kościoła katolickiego i spadku liczby wiernych uczęszczających regularnie do mszy, można stwierdzić, że także na pielgrzymki decyduje się coraz mniej osób. Jest to jednak myślenie dosyć błędne.

Okazuje się bowiem, że pielgrzymka sama w sobie staje się możliwością taniego podróżowania, nierzadko na drugi koniec Polski, a także poza granice. A że w czasie przejazdu należy się modlić i śpiewać pieśni religijne nie będące zazwyczaj zbyt dobrą literaturą – nikogo to nie dziwi. Nikt także od tego nie umarł. Co więcej, pielgrzymki stają się świetnymi oazami spotkań towarzyskich.

Jeśli zostałeś namówiony przez znajomych na pielgrzymkę i zastanawiasz się ciągle, czy ten pomysł ma większy sens – zdaj się na naszą opinię i daj się ponieść w nieznane! Na wspólnej wyprawie możesz poznać nie tylko ludzi religijnych, ale także o niezwykłej otwartości umysłowej i życzliwym podejściu do drugiego człowieka. Wspólne dyskutowanie w autobusie, śpiewanie wieczorami przy gitarze, wymiana dotychczasowych doświadczeń z pewnością sprawią, że na trasie pielgrzymkowej uda się zawiązać przyjaźnie, które będą miały szansę przetrwać nieco dłużej, niż tylko do końca sezonu pielgrzymkowego.

W pierwszej kolejności, tuż przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w dobry humor oraz pozytywne nastawienie do drugiego człowieka. To już połowa sukcesu. Ludzie z pozytywnym nastawieniem do życia łatwiej przyciągają osoby życzliwe i otwarte. Stąd już o krok do przeżycia niesamowitej przygody. Podczas pielgrzymek nigdy nie jest nudno. Zmienianie noclegu co kilka dni, zwiedzanie sakralnych obiektów smakuje znacznie bardziej intensywnie, gdy odbywa się w dobrym towarzystwie.