Wykorzystanie Internetu

Wykorzystanie Internetu

W dzisiejszych czasach, gdy Internet jest tak rozwinięty i dostępny praktycznie dla każdego, daje on prawie że nieograniczone możliwości. Ma to swoje wady i zalety. W sieci przesiaduje chyba głównie młodzież. W zasadzie to dzieciaki już od najmłodszych lat poznają ten wirtualny świat.

Można wręcz powiedzieć, że zostają przez niego pochłonięte. Niestety większości z nich wykorzystuje Internet przeważnie rozrywki, i to tej nie najwyższych lotów. Najbardziej popularne są różnego rodzaju gry w sieci, polegające głównie na strzelaniu i zabijaniu. Dzieciaki, gdy wkręcą się w takie zajęcie, potrafią „zniknąć” na kilka godzin.

Poza tym wszechobecne jest wrzucanie i oglądanie różnego rodzaju filmików. Mają one głównie dostarczać rozrywki i pożerać czas. Młodzież oglądając takie dzieła, często ma niezły fan, a o to przecież chodzi. Większość z nich nie jest świadoma, że Internet można wykorzystać też, do innych celów. Sieć to kopalnia wiedzy, owszem i tej bezużytecznej, ale też i pożytecznej, przydatnej i wartościowej. Z tego powodu też, należy wiedzieć gdzie i w jaki sposób jej szukać.

Może i kosztuje to trochę wysiłku i zachodu, bo z racji tego, że każdy może wszystko tam wrzucić, trzeba przekopać się czasami przez kilka lub kilkanaście stron internetowych. Tutaj chyba ważna jest rola rodzica, aby początku pokierowało dzieckiem. Skoro wiadomo, że nie da się go uchronić przed siecią, to należy nauczyć umiejętnie z niej korzystać.