Wylewki anhydrytowe – czy sprawdzają się tylko przy ogrzewaniu podłogowym?

wylewka posadzki

Wylewki anhydrytowe najczęściej kojarzymy z ogrzewaniem podłogowym. Czy mają one jednak inne zastosowanie?

Czym właściwie są wylewki anhydrytowe?

Sektor budownictwa to bez cienia wątpliwości bardzo szeroki dział, w którym jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele różnych materiałów oraz wyrobów. Dzisiaj powiemy sobie kilka słów o dość wyjątkowej kwestii, jaką są tak zwane wylewki anhydrytowe. Oczywiście zacząć należy od objaśnienia tego, czym one tak właściwie są. Jest to oczywiście płynna wylewka, której głównym składnikiem jest tak zwane spoiwo anhydrytowe. Jest on bardzo łatwy w kładzeniu, bowiem jest to tak zwana wylewka samopoziomująca, a efektem jest naprawdę gładkie i co najważniejsze równe podłoże. Jest to również bardzo uniwersalny wyrób, który stosowany jest w wielu przypadkach. Bardzo często wykorzystuje się w domach energooszczędnych lub w pomieszczeniach, gdzie montowane będzie ogrzewanie podłogowe, lecz nie jest to jedyna opcja dla tego typu wylewki.

W jakich zastosowaniach sprawdzą się wylewki anhydrytowe?

Wylewka anhydrytowa bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu jest ona w stanie bardzo dobrze przewodzić ciepło i sprawić, że przy krótszym czasie działania ogrzewania podłogowego, tworzonego na przykład przez firmę Termolit, uzyskamy taki sam efekt. Nie jest to jednak rzecz jasna jedyne zastosowanie tego typu wylewki. Świetnie sprawdzi się w przypadku tworzenia budynków piętrowych z uwagi na swoją lekkość, a jej gładkość pozwala na bezproblemowe układanie na niej płytek. Sprawia to, iż wylewka anhydrytowa ma o wiele więcej ciekawych zastosowań niż może to być widoczne na pierwszy rzut oka.

Ile przeciętnie kosztuje wylewka anhydrytowa?

Jeżeli chcesz ostatecznie zdecydować się na wylewkę anhydrytową, z pewnością będziesz ciekawy tego, ile tego typu produkt może kosztować. Nie są to wielkie koszty – worek o masie 30 kilogramów będzie kosztować około 25-30 złotych. Cena takiej wylewki za jeden metr kwadratowy nie powinna więc być wyższa niż kilkadziesiąt złotych.