Zabawa bez alkoholu

Współcześnie coraz częściej organizowane są zabawy bezalkoholowe. Wśród niektórych imprezowiczów wzbudzają one zainteresowanie, dla innych są przejawem jakiegoś dziwactwa i nadmiernej religijności uczestniczących w nich osób.

Warto więc zadać sobie pytanie: jakie są zalety i wady zabaw bezalkoholowych? Taka forma zorganizowanej imprezy jest najbardziej odpowiednia dla osób niepełnoletnich. W Polsce dochowanie abstynencji do osiemnastego roku życia wciąż jest dobrze widziane, a sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim pozostaje prawnie zabroniona. Także osoby korzystające z samochodów muszą bawić się bez korzystania z alkoholu.

Rodzice powinni pamiętać o tym, że po zakończonej imprezie będą musieli zająć się dziećmi w sposób odpowiedzialny. Uczestnictwo w bezalkoholowej imprezie pozwoli także osobom pracującym na spędzenie w bardziej rozrywkowy sposób chwili wolnego czasu. Wydaje się, że wbrew pozorom, osobom trzeźwym łatwiej jest na imprezie poznać kogoś interesującego i pokazać, jak potrafią być towarzyscy. Często też dużo lepiej wychodzą na zdjęciach i nie muszą martwić się o swoje zdrowie w kilka godzin po zakończonej, udanej imprezie.

Wydaje się jednak, że sięgnięcie po alkohol pozwala imprezowiczowi na większe rozluźnienie i bardziej spontaniczną zabawę. Wynika z tego, że ułożeni na co dzień rodzice i pracownicy mogą pozwolić sobie od czasu do czasu na bardziej spontaniczną zabawę przy alkoholu.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZabawki dla dzieci
Następny artykułWakacje za granicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here