Zabawa bez alkoholu

Współcześnie coraz częściej organizowane są zabawy bezalkoholowe. Wśród niektórych imprezowiczów wzbudzają one zainteresowanie, dla innych są przejawem jakiegoś dziwactwa i nadmiernej religijności uczestniczących w nich osób.

Warto więc zadać sobie pytanie: jakie są zalety i wady zabaw bezalkoholowych? Taka forma zorganizowanej imprezy jest najbardziej odpowiednia dla osób niepełnoletnich. W Polsce dochowanie abstynencji do osiemnastego roku życia wciąż jest dobrze widziane, a sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim pozostaje prawnie zabroniona. Także osoby korzystające z samochodów muszą bawić się bez korzystania z alkoholu.

Rodzice powinni pamiętać o tym, że po zakończonej imprezie będą musieli zająć się dziećmi w sposób odpowiedzialny. Uczestnictwo w bezalkoholowej imprezie pozwoli także osobom pracującym na spędzenie w bardziej rozrywkowy sposób chwili wolnego czasu. Wydaje się, że wbrew pozorom, osobom trzeźwym łatwiej jest na imprezie poznać kogoś interesującego i pokazać, jak potrafią być towarzyscy. Często też dużo lepiej wychodzą na zdjęciach i nie muszą martwić się o swoje zdrowie w kilka godzin po zakończonej, udanej imprezie.

Wydaje się jednak, że sięgnięcie po alkohol pozwala imprezowiczowi na większe rozluźnienie i bardziej spontaniczną zabawę. Wynika z tego, że ułożeni na co dzień rodzice i pracownicy mogą pozwolić sobie od czasu do czasu na bardziej spontaniczną zabawę przy alkoholu.