Zakupy – jak uniknąć kupowania niepotrzebnych rzeczy.

Zakupy jest to czynność, która jest nieunikniona. Sklepy kuszą nas promocjami, kolorowymi reklamami i niezliczoną ilością ofert w wyniku czego często zdarza się nam kupić całkiem nie potrzebne rzeczy. Dopiero w domu okazuje się, że dużo z nich jest tak naprawdę nam niepotrzebnych i nie zamierzaliśmy ich kupić.

Jak tego uniknąć?

Przede wszystkim warto zrobić sobie listę zakupów i jej się trzymać. Oczywiście, jeśli podczas zakupów zauważymy coś, co jest nam potrzebne możemy zrobić wyjątek. Jeśli są promocje i rzecz wydaje nam się wyjątkowo tania, warto mocno się zastanowić, czy jest ona nam naprawdę niezbędna (ile razy jej użyjemy bądź w przypadku ozdób czy naprawdę nam będzie pasować do wystroju wnętrza i czy bardzo nam się podoba).

Można także sprawdzić w internecie cenę, czy to faktycznie jest promocja. Jeśli nie jesteśmy pewni co do zakupu lepiej z niego zrezygnować. Gdy mamy małe mieszkanie, przed każdym zakupem, należy zastanowić się gdzie dany przedmiot postawimy lub gdzie go schowamy.

Nie warto kupować rzeczy, gdy jest bardzo podobna do tej, która mamy już w domu. Wszystkie ubrania kupujmy tylko jeśli są na nas dobre i uważamy je za wyjątkowo ładne. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie ubrań za małych, tylko dlatego, że uważamy, iż w niedalekiej przyszłości schudniemy. Trzeba wyjść z założenia, że jeśli rozmiar nam się zmieni pójdziemy znowu na zakupy.

Nie chodźmy też na zakupy głodni, bo wtedy nie myślimy racjonalnie i na pewno w sklepach spożywczych kupimy więcej jedzenia niż nam potrzeba.