Zrób prezent z niczego

Kiedyś mówiło się o recyklingu jako o ponownym wykorzystaniu zużytych już rzeczy. Dzisiaj modny stał się upcykling. Dzięki niemu nie tylko tchniemy nowe życie w stare już przedmioty, ale również sprawiamy, że stają się jeszcze piękniejsze, są formą artyzmu.

Wykorzystujemy używane już przedmioty i sprawiamy by były jeszcze bardziej użyteczne. Takie triki możemy wykorzystać m.in. przy szukaniu inspiracji na prezent. Własnoręcznie zrobiony świadczy o tym, ze jest dany od serca. Czas poświęcony na zrobienie takiej rzeczy jest cenniejszy od pieniędzy. Tu jednak liczy się pomysł i kreatywność.

Robienia własnoręcznych prezentów uczy się dzieci już od przedszkola. Zwykle zaczyna się od robienia laurek. Choć te wykonane przez maluchy nie są idealne, często wzruszają do łez. Jako dorośli mamy już większe zdolności manualne i nawet kartkę na urodziny możemy zrobić we własnym zakresie.

Wyciągnijmy z naszych szaf stare guziki i ułóżmy je w fantazyjne wzór. W ten sposób możemy zrobić na przykład niezwykłe drzewo. Jednak nie tylko. Jeśli kolorowy blok pozaginamy tak, by wyglądał jak męska koszula, doklejone guziki tylko dopełnią całości. Tak przygotowaną kartką to świetny prezent dla ojca czy chłopaka. Kobiety wysyłając wiadomość do ukochanego często malują usta szminką. W ten sposób podpisują swój list.

Choć to drobny gest, zwykle bardzo cieszy mężczyzn. Podobnie jak bony, które można przygotować dla swojej drugiej połówki. Każdy z nas chciałby dostać bon na masaż stop lub na wspólną kąpiel. Jak widać własnoręcznie zrobiona kartka może być niebanalnym pomysłem na prezent.