Balsamacja zwłok – jak przebiega?

balsamowanie ciala

Każde ciało zmarłej osoby ulega rozkładowi, który bardzo źle wpływa na wygląd samego ciała oraz generuje niesamowicie nieprzyjemny zapach, który mógłby utrudnić czynności pogrzebowe takie jak ostatnie pożegnanie ze zmarłym przy otwartej trumnie. Z tego powodu w Polsce coraz częściej wykonuje się balsamację zwłok. Gdzie można skorzystać z takiej usługi i jak ona przebiega?

Gdzie znajdziemy firmę, która oferuje balsamcję zwłok?

Usługa taka jak balsamacja zwłok w Białymstoku znajduje się w ofercie różnych domów pogrzebowych. Te doskonale rozumieją to, jak zmieniają się potrzeby osób, które organizują pogrzeby i coraz częściej oferują również balsamację, dzięki której możliwe będzie na pogrzebie pożegnanie osoby zmarłej przez bliskcih przy otwartej trumnie.

Bardzo często balsamacja wykonywana jest również w wypadku, gdy zmarłego czeka kremacja w Białymstoku. W ten sposób bliscy mogą po raz ostatni zobaczyć osobę zmarłą i oddać jej należyty szacunek przed tym jak wyruszy w swoją ostatnią podróż. Domy pogrzebowe, które w ofercie posiadają balsamację możemy odszukać między innymi z pomocą internetu.

Jak przebiega balsamacja zwłok?

Przede wszystkim balsamacja zwłok to proces, który wymaga oddania należytego szacunku zmarłej osobie. Z tego pwoodu, aby można było wykonywać ten proces należy posiadać specjalne zezwolenie i przeszkolenie. Balsamacją zajmują się więc dyplomowani balsamiści, którzy mają za sobą specjalne kursy i dzięki temu wiedzą jak dobrze przeprowadzić balsamcję zwłok, a jednocześnie w jej trakcie wykonywać wszystkie czynności z należytym szacunkiem dla zmarłego.

Najczęściej wykorzystywany proces to tanatopraksja. Jest to nic innego jak specjalny proces, którego celem jest tymczasowe zatrzymanie procesó rozkładu, który połączony jest najczęściej z kosmetyką pośmiertną. To, jak dokładnie przebiega balsamacja zwłok oraz jakich środków się do niej używa jest bardzo często tajemnicą domów pogrzebowych, które dzielą się nią raczej niechętnie i mówią o tym tylko innym balsamistom.