Baza hybrydowa pod lakier — jaki produkt wybrać na zniszczone i słabe paznokcie?

niedobory witamin

Manicure hybrydowy wybiera wiele kobiet zmagających się ze słabymi i łamliwymi paznokciami. Dzięki tej technologii mogą się one cieszyć długą, mocną płytką odporną na ubytki. By wyjść naprzeciw ich szczególnym potrzebom, powstały liczne rodzaje specjalistycznych baz hybrydowych.

Paznokcie są kruche, łamliwe i trudno je zapuścić do wymarzonej długości z wielu powodów. To m.in. niedobory witamin, zaburzenia hormonalne, stres i zmęczenie. Warto wykonać badania, które wyjaśnią przyczyny tego stanu. Zanim jednak uda się je poznać, tymczasowym wybawieniem może stać mocna baza pod hybrydy, np. od Cosmetics Zone – https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Bazy-hybrydowe/364.

Wybór produktów stworzonych specjalnie dla delikatnej lub po prostu zniszczonej źle usuniętą stylizacją płytki jest imponujący. Dobrze dobrana baza hybrydowa przedłuża trwałość poprawnie wykonanej stylizacji. Obecnie większość podkładów pod kolorowy lakier umożliwia również przedłużenie płytki nawet o 5 mm.

Dzięki odpowiedniej bazie możesz delikatnie przedłużyć paznokcie

Nowoczesna baza kauczukowa

Baza kauczukowa wciąż zalicza się do kosmetycznych nowinek, więc możesz słusznie zastanawiać się, jak jej używać? Na szczęście aplikacja tego rodzaju podkładu jest taka sama jak w przypadku klasycznych baz. Na czym więc polega jej fenomen?

To produkt, do stworzenia którego wykorzystano kauczuk. To tworzywo o wyjątkowej trwałości i elastyczności. Po zastygnięciu w promieniach lampy UV/LED, baza tego typu idealnie przylega do płytki. Dzięki temu produkt staje się szczególnie odporny na urazy mechaniczne i nie pęka, kiedy paznokieć nagle się wygnie.

Ten rodzaj bazy występuje w kilku naturalnych i subtelnych kolorach, dlatego przy okazji zakrywa niechciane przebarwienia płytki.

Trwała baza żelowa

Baza żelowa pod hybrydę należy do produktów o wyjątkowej trwałości. Jej średniogęsta konsystencja ma zapewnić łatwą i komfortową aplikację. Dlaczego ten rodzaj bazy może spodobać się posiadaczkom zniszczonych i słabych paznokci? Ponieważ idealnie wyrównuje wszelkie ubytki i mikrourazy w płytce, tworząc na niej gładką taflę. Dzięki temu kolejna warstwa hybrydy będzie idealnie przylegała, a to zapewni jeszcze lepszą trwałość całego manicure’u.

Baza hybrydowa tego typu może być mleczna, jasnoróżowa, a nawet ozdobiona mieniącym się, drobno zmielonym brokatem.

Należy pamiętać, że ten rodzaj podkładu pod hybrydę usuwa się za pomocą pilnika bądź profesjonalnej frezarki do paznokci, a nie acetonu. W przypadku słabej i podatnej na zniszczenia płytki, należy zachować szczególną ostrożność podczas tej czynności, by nie pogłębić zniszczeń.

Pod jasne kolory lepiej wybierać bazę hybrydową o delikatnym wybarwieniu

Odżywcza baza witaminowa

Baza witaminowa jest znanym i lubianym przez kobiety produktem. Sięgają po nią zwłaszcza te z nas, których paznokcie rosną bardzo wolno i są łamliwe. Zawarte w tym rodzaju bazy witaminy z grupy B, np. B5 i B7 (czyli biotyna) oraz witamina E, zostały dobrane do potrzeb rozdwojonych, zniszczonych paznokci. Dzięki ich działaniu płytka otrzymuje dodatkowe odżywienie i wzmocnienie. Poza tym niektóre użytkowniczki witaminowej bazy zauważyły szybszy wzrost paznokci. Kobiety, których płytka rośnie bardzo wolno, z radością zobaczą, że odrost na ich hybrydzie pojawia się wcześniej niż zazwyczaj.

Czy ten produkt ma jakieś minusy? Baza hybrydowa z witaminami bardzo skutecznie chroni płytkę i jest delikatna, ale jej trwałość może ustępować np. produktom żelowym lub kauczukowym. Należy jednak pamiętać, że właściwości każdego z opisanych produktów mogą się różnić w zależności od stopnia zniszczenia paznokci i indywidualnych cech paznokci każdej z nas.