Bushcraftowy styl w damskim wydaniu – sprawdź te zestawienia z damskimi bojówkami

joggery

Bushcraft, czyli mówiąc „po naszemu” to po prostu biwakowanie, ale jest też w nim element survivalu polegający na rozkładaniu obozowiska w lasach i posiadaniu wyposażenia zgodnego z panującą obecnie porą roku. O ile zimą jest o wiele trudniej, gdyż trzeba zabrać ze sobą więcej rzeczy, które trzeba uprzednio kupić, co wymaga niemałych kosztów, a przede wszystkim siły, to latem jest już bardziej komfortowo. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się kobiecemu stylowi bushcraftowemu i sprawdzić jakie stylizacje najlepiej wybierać na taką wycieczkę.

Coś na lato? Lekka bluzka!

Nie ma co ukrywać, że ubiór nie tylko kobiecy, ale i męski podczas bushcraftu jest uzależniony nie tylko od pory roku, ale również od miejsca, do którego zmierzamy. Jeżeli naszym celem jest spanie w lesie, to z pewnością warto założyć na siebie dłuższą bluzkę, może być nawet koszula, ponieważ w lesie jest wiele kleszczy, które mogą dostać się nawet w miejsca trudno dostępne.

Bojówki damskie będą się doskonale komponować z lekką bluzką podczas ciepłych dni i spacerowania po łąkach, lesie czy górach. Jeżeli chodzi o sam dobór spodni, to czarne bojówki damskie będą jak najbardziej wystarczające, chyba że kobieta ma inne gusta — nie ma w tym nic złego! Jeśli nie wiesz z czym zestawić bojówki damskie, koniecznie przeczytaj ten wpis: https://sukces.rp.pl/styl/moda/41594-z-czym-zestawiac-damskie-spodnie-bojowki-sprawdz/.

Ciężko wyobrazić sobie komfortowe spacerowanie po trasach w grubej bluzie, co jest również niebezpieczne, dlatego warto ubierać się stosownie do temperatury i wybierać lekkie bluzki.

joggery
Czarne materiałowe joggery damskie

Producenci tworzą coraz to nowsze wzory, dzięki czemu trafiają w szersze kręgi kobiet kochających bushcraft. W okresie letnim spodnie damskie bojówki letnie jak najbardziej są odpowiednią propozycją, dlatego, że są lekkie i przemieszczanie się w nich jest dla kobiet po prostu wygodniejsze. W przypadku cięższego zaopatrzenia będzie się kobietom po prostu łatwiej szło. Oczywiście, w przypadku większego grona bushcraftowców, można posłużyć się męską pomocą.

Nawet zima niestraszna — ciepły ubiór, buty i do przodu!

Zima to czas, w którym biwakowanie obiektywnie rzecz ujmując, do łatwych nie należy. Nie dość, że sama temperatura mocno utrudnia długie spacerowanie, to w dodatku ciężko jest nieść kobietom ciężki ekwipunek, szczególnie jeżeli mówimy o kobietach dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z bushcraftem. Spodnie damskie bojówki letnie wtedy z pewnością się nie przydadzą i raczej warto wybrać cieplejszą wersję bojówek damskich, w których można schować wiele potrzebnych rzeczy. Nie ma co ukrywać, że zimą jest trudniej, ale sam ubiór wtedy nie staje się rzeczą pierwszorzędną. Liczy się praktyczność ubrań, chociaż bojówki damskie to najlepsze spodnie na taki wypad.

joggery
Damskie bojówki w zielonym wojskowym kolorze

Jeżeli chodzi o pozostałą część ubioru, to trzeba wziąć ze sobą kilka par ciepłych skarpet, a najlepiej jak cały strój będzie wyposażony w ubrania termoaktywne, które zatrzymują ciepło, a zarazem pozwalają na oddychanie skórze.

W przypadku butów polecamy wybrać takie, które nie dość, że są grube, to też dobrej jakości. Stopy są mocno narażone na odmrożenia, a więc trzeba się liczyć z tym, że buty muszą mieć ciepłe wkładki i odpowiednią podeszwę. Oczywiście nie można zapominać o wzięciu ze sobą przedmiotów, dzięki którym będzie można zrobić ognisko i przygotować posiłek. Na pewno takie grube obuwie będzie świetnie komponować się z damskimi bojówkami, ale co najważniejsze, będzie to wygodne