Koszulki męskie, które idealnie sprawdzą się i na spacer i na trening: czy to możliwe?

chłopak z kubkiem kawy

Mało kto wyobraża sobie szafę bez uniwersalnej koszulki, którą może nosić nie tylko po domu, ale też zabrać na siłownię czy zwyczajnie wyjść w niej na spacer. Niestety nie każdy typ koszulki jest tak wielofunkcyjny, dlatego warto wiedzieć, które ubranie zapewnia wielofunkcyjność. Na co należy zwracać uwagę, wybierając uniwersalne koszulki męskie?

Najważniejszy jest krój

Krój koszulki, czyli jej kształt ma duży wpływ na jej przeznaczenie. W głównej mierze to on determinuje czy koszulka stanie się nieodłącznym elementem zestawu na siłownię lub bieganie, czy też stanie się ubraniem wyjściowym, idealnym na długie spacery. Przykładowo koszulki polo, charakterystyczne ze względu na obecność kołnierzyka, są idealnym połączeniem neutralnego stylu i delikatnej elegancji, ale nie sprawdzą się na siłowni czy podczas biegania. Podobnie T-shirty męskie z dekoltem typu V lub zaokrąglonym, świetnie pasują do stylizacji codziennych, ale mogą się okazać niewygodne podczas aktywności fizycznych. Uniwersalny krój koszulki zakłada kołnierz opięty tuż przy szyi oraz krótkie rękawki w formie luźnej lub nieco ciaśniejszej. W takim wydaniu jest to doskonała koszulka na siłownię, ale też zwyczajny spacer lub nieoficjalne spotkanie, ponieważ zapewnia ona w pełni neutralny wygląd i zadowalającą funkcjonalność. Jeśli szukasz pomysłu na koszulkę na spotkanie na luzie, warto zapoznać się z tym tekstem: https://wiadomosci.ox.pl/te-koszulki-meskie-swietnie-sprawdza-sie-na-spotkaniu-z-kolegami,64599.

męska koszulka

Męska koszulka o luźnym kroju

Jaki materiał wybrać?

Nie każdy materiał jest właściwy do aktywności fizycznej, podobnie jak nie każdy rodzaj tkaniny zapewni koszulce wyjściowy design. Przykładowo T-shirt wykonany z bawełny czy lnu nie jest praktyczny podczas aktywności fizycznych, ponieważ materiały te słabo odprowadzają wilgoć. Z kolei koszulki do biegania męskie, choć wykonane z przewiewnego materiału, np. poliestru, nie wkomponują się w stylizację wyjściową. Czy istnieje zatem materiał uniwersalny, który sprawdzi się zarówno podczas biegania, jak i na zwyczajnym spacerze?

męska koszulka

Czarny T-shirt treningowy z czerwonymi wstawkami

 

Ciekawym pomysłem jest zakup koszulki męskiej wykonanej z kilku materiałów. Połączenie bawełny i włókien poliestrowych może dać ciekawy efekt nie tylko wizualny, ale również odczuwalny przez osobę noszącą ubranie. Tego rodzaju T-shirty są uważane za uniwersalne. Dzięki włóknom bawełny ich wygląd odstaje od typowo sportowych ubrań, dzięki czemu można je dopasować do stylizacji codziennej. Z kolei włókna poliestrowe gwarantują przewiewność potrzebną podczas biegania czy podnoszenia ciężarów na siłowni.

Sportowy styl

Ciekawą alternatywą, która natychmiast dopasuje koszulki sportowe do stylizacji codziennej, jest jej wkomponowanie w ubrania nawiązujące do mody sportowej. Buty znanych marek przeznaczone do biegania wiele osób wykorzystuje również w modzie codziennej. Poprzez dobranie takich uniwersalnych elementów garderoby, zwyczajna koszulka na siłownię może stanowić spójne dopełnienie designu. W tym wypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Mimo wszystko należy pamiętać, że sportowy styl nie wpasuje się wszędzie, dlatego bezpieczniej jest wybrać go na spokojny spacer po parku zamiast formalnego spotkania, które wymaga ubrania koszuli.