Co sprawia, że wynajem kamperów jest tak popularny?

kampery

Wzrost popularności wynajmu kamperów to fakt, ale dlaczego właściwie tak się dzieje?

Wynajem kamperów i jego renesans w Polsce

Kultura kamperowania nigdy nie była w Polsce rozwinięta. Najczęściej Polacy przemieszczają się samochodami czy pociągami, nawet jadąc na wakacje, a wybierając się za granicę bardzo często sięgają również po samoloty. Kampery, choć wygodne, nie zdobyły w naszym kraju szczególnej sympatii. Wydaje się jednak, iż ten stan rzeczy ulega diametralnej zmianie, co pokazują oficjalne statystyki dotyczące rejestracji kamperów w Polsce. O ile jeszcze w okolicach 2017 czy 2018 roku rocznie rejestrowano około 300-500 nowych kamperów, tak w poprzednim roku przekroczona została granica 2000 zarejestrowanych kamperów, co stanowi wzrost rejestracji o ponad 400 procent w zaledwie cztery lata! Taka zmiana na tak krótkim odcinku czasu może robić wrażenie, a przy okazji dobitnie pokazuje, iż kampery być może za niedługo będą realną alternatywą dla jeszcze większej liczby Polaków w kontekście wakacyjnych (i nie tylko) wojaży. Oczywiście jednak nie wszyscy decydują się na kupno swojego własnego kampera – wiele osób stawia na przykład na wynajem kamperów we Wrocławiu.

Dlaczego Polacy polubili wynajem kamperów?

Kultura jeżdżenia autem na wakacje jest w Polsce naprawdę bardzo dobrze rozwinięta i być może to właśnie dlatego wzrost zainteresowania kamperami nie jest aż tak szokujący. W momencie wybuchu pandemii ludzie zapragnęli poczucia wolności, w szczególności w momentach, gdy loty samolotami były o wiele trudniejsze do realizowania. Kamper daje poczucie wolności nawet większe niż samochód – kamperem również możesz dojechać bezpośrednio z punktu A do punktu B gdzie tylko zapragniesz, przy okazji mając komfortowe warunki do spania i życia na postojach.

Gdzie szukać firm oferujących wynajem kampera?

Jeżeli chodzi o wynajem kampera na Śląsku, w poszukiwaniu firm bardzo może pomóc Internet, gdzie natrafimy na strony wielu przedsiębiorstw z rozpisaną gamą modelową, a także szacunkowymi cennikami z konkretne pojazdy.