Deska podłogowa – 3 powody, dla których warto w nią zainwestować?

drewniana podloga

Stworzenie ładnej, a także funkcjonalnej podłogi to naprawdę spore wyzwanie. W tym celu znaczna większość osób decyduje się na podłogi drewniane lub materiały, które drewno przynajmniej imitują. Zamiast decydować się na materiały drewnpodobne można po prostu postawić na deski podłogowe. Gdzie je kupić i jakie są trzy powody, które sprawiają, że warto w nie inwestować?

Gdzie kupić deski podłogowe?

Przy tworzeniu ładnej podłogi drewnianej lub imitującej drewno, deska podłogowa może być naprawdę świetnym wyborem. Przede wszystkim są to prawdziwe deski wykonywane w tartakach, które są naprawdę wytrzymałe, a także ciepłe i ciche. Bardzo często oferują je właśnie tartaki, które samodzielnie je wykonują. W ten sposób można otrzymać najlepsze ceny, gdyż omijamy pośredników w postaci sklepów.

Aby znaleźć tartak, który sprzedaje podłogowe deski dębowe we Wrocławiu powinniśmy skorzystać na przykład z internetu. Z jego pomocą możemy bowiem odszukać najkorzystniejszą ofertę, gdyż w sieci nie ma problemu z szybkim porównaniem ofert poszczególnych tartaków.

3 powody, dla których warto zainwestować w deskę podłogową

Przede wszystkim deska podłogowa jest niesamowicie trwałym materiałem. Znacznie pokonują w tej kwestii panele podłogowe, które nie tylko nie są wykonane z prawdziwego drewna, ale też bardzo szybko się ścierają i po jakimś czasie praktycznie do niczego się nie nadają.

Druga kwestia, to izolacja cieplna, którą zapewniają prawdziwe deski podłogowe. Są one grube i naprawdę świetnie izolują powietrze, a także są ciche i nie będą skrzypieć naprawdę długo, co często jest problemem z różnymi parkietami, które potrafią być naprawdę głośne po pewnym czasie.

Ponadto deski podłogowe są świetnie zabezpieczone przed uszkodzeniami, gdyż posiadają na sobie dodatkową warstwę ochroną. Do tego nie ulegają powiększeniu czy też rozszerzeniu pod wpływem zmian temperatur, a także przy odpowiednim olejowaniu i impregnacji bez problemu sprawdzą się nawet w łazienkach.