Filip Aryanowicz tłumaczy jak najtaniej rekrutować pracowników ze Wschodu?

Jak najtaniej rekrutować pracowników ze Wschodu?

Rekrutacja pracowników z Ukrainy na własną rękę może stanowić problem dla wielu polskich firm. Coraz trudniej w Internecie znaleźć pracowników ze Wschodu, którzy spełnią oczekiwania pracodawców, jeśli chodzi o kwalifikacje i doświadczenie. Długotrwała rekrutacja i związane z nią przestoje w funkcjonowaniu firmy to ogromne koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Filip Aryanowicz, wiceprezes agencji pośrednictwa pracy Bisar zaznacza, że najskuteczniejszym i jednocześnie najtańszym sposobem na znalezienie rąk do pracy jest skorzystanie z usług agencji specjalizującej się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników ze Wschodu.

Szukanie pracowników ze Wschodu na własną rękę – czy to się opłaca?

Wielu polskich przedsiębiorców zastanawia się, jak szukać pracowników z Ukrainy. Szukanie pracowników na własną rękę jest ciężką i żmudną pracą dla pracodawcy. Nieznajomość przepisów prawa pracy z pewnością jest tu dodatkowym utrudnieniem. Filip Aryanowicz zaznacza, że wykwalifikowani pracownicy ze Wschodu są dziś na wagę złota – raczej nie ogłaszają się w Internecie i rzadko przeglądają prywatne oferty pracy, w obawie przed oszustwem lub skomplikowaną procedurą zatrudnienia. Pracownicy z Ukrainy i inni pracownicy ze Wschodu wolą niejednokrotnie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, czyli korzystanie z agencji pośrednictwa pracy, takiej jak Bisar. Szukanie pracowników ze Wschodu na własną rękę to przede wszystkim ogromne koszty – związane z samą rekrutacją, zastojem w firmie, a potem z obsługą kadrową. To również strata czasu i niejednokrotnie również nerwów.

Postaw na Agencję Pracy dla Ukraińców Bisar

Zamiast przystępować do rekrutacji pracowników z Ukrainy na własną rękę, warto skorzystać z usług specjalizujących się w tego typu działaniach agencji pracy dla Ukraińców. Agencja pracy Bisar posiada szeroką bazę pracowników ze Wschodu, w tym pracowników z Ukrainy. Często podczas poszukiwania idealnych kandydatów na dane stanowisko korzysta również z dostępnych portali internatowych, a także z pomocy licznych partnerów zagranicznych. Filip Aryanowicz wraz z Bisar dla swoich klientów z Polski, Niemiec, Francji i Skandynawii pozyskuje wykwalifikowanych pracowników między innymi z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Filipin i Bangladeszu oraz wnikliwie weryfikuje ich kwalifikacje i umiejętności. Dalsza rekrutacja pracowników z Ukrainy polega bowiem na przeprowadzaniu rozmów wstępnych i kwalifikacyjnych oraz licznych testów i dodatkowych ankiet. Do pracodawcy trafiają więc wyłącznie pracownicy ze Wschodu, którzy jak najlepiej odpowiadają wyznaczonym przez przedsiębiorcę profilom kandydatów.

Filip Aryanowicz o tym jak wygląda rekrutacja pracowników z Ukrainy?

Na początku pracownicy agencji pracy spotykają się z klientami, aby poznać szczegóły dotyczące ich potrzeb kadrowych i problemów w ich obszarze zatrudnienia. Proces rekrutacyjny prowadzą natomiast zagraniczne biura rekrutacyjne Bisar. Doświadczona i wykwalifikowana kadra oraz szeroka baza kandydatów chętnych do pracy pozwala Bisar rekrutować dowolną ilość cudzoziemców jednorazowo. Jak informuje Filip Aryanowicz, agencja pracy Bisar w bardzo krótkim czasie potrafi znaleźć potrzebnych na dane stanowisko specjalistów w różnych dziedzin, bez względu na to, czy są to wyłącznie pracownicy z Ukrainy, czy też inni pracownicy ze Wschodu. Przedsiębiorca nie musi więc martwić się o koszty, jakie poniesie jego firma, w związku z przestojem spowodowanym niewystarczającą ilością rąk do pracy.

Zobacz także:

http://hydraportal.pl/obcokrajowiec-w-zespole-artykul-filipa-aryanowicza/

https://okinteractive.pl/formalnosci-prawne-przy-wynajmie-pracownikow-filip-aryanowicz/