Gdzie na narty do Szczyrku? Jak wybrać stoki i wyciągi? Co zobaczysz dzięki kamerom w Szczyrku?

Już styczeń, a Ty jeszcze ani razu nie byłeś na nartach? A może znudziły Ci się dotychczasowe trasy? Czas odkryć coś nowego! Dlatego przedstawiamy, gdzie wybrać się na narty w Szczyrku i jak sprawdzić, czy warunki na stoku są odpowiednie.

Narty w Szczyrku – gdzie pojechać?

W Szczyrku dostępnych jest kilka ośrodków narciarskich, dlatego jest w czym wybierać. My przedstawiamy najważniejsze z nich:

  1. COS Skrzyczne – to jedno z najpopularniejszych miejsc w Szczyrku, co oznacza też, że możesz spodziewać się sporych tłumów. Ale nie martw się, stok jest na tyle długi, a tras tak wiele, że dla każdego znajdzie się kawałek miejsca do szusowania. Dodatkowym plusem tego ośrodka jest trasa posiadająca homologację FIS.
  2. Beskid Sport Arena – ten całoroczny ośrodek znajdziesz w Dolinie Bilej. Na trasach narciarskich odnajdzie się każdy, zarówno początkujący, jak i zaawansowany amator sportów zimowych. Nie lada gratką jest trasa slalomowa. Kamery w Szczyrku w Beskid Sport Arena pozwalają szybko sprawdzić warunki na stoku, czy jest on naśnieżany. Bo tak, pracują tu armatki śniegowe, dlatego nawet przy gorszych warunkach pogodowych jest możliwość skorzystania z oferty.
  3. Szczyrk Mountain Resort – to największa stacja narciarska, w której znajduje się aż trzynaście wyciągów. Tak jak i w poprzednim przypadku, każdy odnajdzie tu trasę narciarską dopasowaną do swoich umiejętności. A gdy zabraknie sił, warto się posilić w restauracji lub ogrzać w barze.

Oprócz tych ośrodków, w Szczyrku działa Kompleks Narciarski Biały Krzyż, Kompleks Narciarski Krasnal (ten skierowany jest głównie dla początkujących), Stok Narciarski Beskidek (również dla początkujących), a także Rodzinna Stacja Narciarska Kaimówka (plusem tej lokalizacji jest mała ilość narciarzy na stokach).

Jak wybrać ośrodek narciarski?

Jak widzisz, wybór jest duży. Tylko na który ośrodek się zdecydować? Przede wszystkim sprawdź, jakie trasy są dostępne. Mogą być zielone i niebieskie, dla początkujących, czerwone, dla osób średniozaawansowanych oraz czarne, dla starych wyjadaczy. Gdy dopiero zaczynasz, ośrodek, w którym dominują głównie trasy czerwone i czarne z pewnością nie jest dla Ciebie. Natomiast dla części narciarzy trasy niebieskie będą po prostu zbyt nudne.

Oprócz tego istotna jest dostępność kolei linowej oraz wyciągów narciarskich. Gdy jeździsz na snowboardzie, a nie na nartach, o wiele łatwiej Ci będzie w ośrodku, w którym jest kolej linowa. Także początkujący narciarze nie zawsze radzą sobie na wyciągu.

A gdy nie masz swojego sprzętu, obowiązkowo wybierz stok, przy którym znajduje się wypożyczalnia.

Kamery w Szczyrku

Pogoda w Beskidach bywa kapryśna. Raz warunki do jazdy są idealne, a na drugi dzień… nawet nie warto zapinać nart. Dlatego, zanim wyjdziesz z ciepłego domu, pensjonatu, sprawdź kamery w Szczyrku. Zwykle zlokalizowane są przy każdym ośrodku. Czego dzięki nim się dowiesz? Jak wygląda stok, czy jest zaśnieżony, oraz ile ludzi się na nim znajduje. Dzięki temu zdecydujesz, czy na pewno warto się dziś wybrać na narty, a jeśli tak, to czy nie lepiej przełożyć to na godziny wieczorne, gdy na stokach jest spokojniej.