Jak kupić mieszkanie – kryteria wyboru

To bardzo ważna inwestycja, której zakup warto przemyśleć. Sprawdzić najdrobniejsze szczegóły. W końcu w mieszkaniu kupionym za własne pieniądze trzeba się dobrze czuć. Przeczytaj, o czym warto pomyśleć.

Widok z okna

Nie może to być śmietnik, pod którym stoją różne stare meble. Wyrzucone przez osoby z osiedla, które stawiają je tam, kiedy chcą. Nie pilnują terminów wywozu. Pozostawione worki na śmieci także nie zachęcają. Altana śmietnikowa blisko bloku to nie jest dobry pomysł. Niestety czasami czuć nieprzyjemne zapachy z tego pomieszczenia. Ważne są tereny zielone. Drzewa, kwiaty, piękna gęsta trawa. Nie może to być zniszczone przez nieprawidłowe przycinanie i zbyt częste koszenie. Okna mogą wychodzić na dwie strony budynku. Jednak warto się przyjrzeć, czy po każdej z nich nie będzie stał śmietnik.

Szukasz mieszkania nad morzem? Odwiedź: https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/

Balkony – ładne dodatki

Zanim kupisz mieszkanie, sprawdź, jak blisko będzie balkon twojego sąsiada. Jest to istotna kwestia. Nikt nie chce czuć czyjegoś dymu z papierosa lub grilla. Powinien być odpowiednio oddalony. Nie zawsze jest to możliwe. Wtedy warto mieć niepalących sąsiadów. Balkon musi być ładny, zachęcać do relaksu. To już kwestia dobrego urządzenia tego miejsca. Deweloper powinien zadbać o estetyczne wykonanie tej inwestycji.

Sklepy – małe i duże

W pobliżu powinien być jeden duży sklep, w którym można kupić wszystko, co potrzebne na co dzień do jedzenia. Zaoszczędzisz czas. Nie będziesz chodzić do kilku mniejszych sklepików i w każdym z nich stać w kolejce. W większym stoisz raz. Mile widziana jest galeria handlowa w pobliżu osiedla. Może być oddalona od bloków o kilka przystanków. Dostępne tam sklepy zachęcają do kupowania w godzinach otwarcia. Kupisz tam wszystko. Ubrania, jedzenie, sprzęt, a nawet napijesz się kawy, zjesz obiad i wiele innych.

Apartamenty nad morzem! Nowa inwestycja, sprawdź: https://baltickorona.pl/apartamenty-sprzedaz/

Plac zabaw, park

Jeśli masz dzieci, istotny będzie plac zabaw na terenie osiedla. Park w pobliżu także wystarczy. Umieszczone tam huśtawki, bujaki na sprężynach i inne atrakcje przyciągną mniejsze i większe dziecko.

Szkoła, przedszkole

Edukacja jest konieczna. Jeśli nie chcesz wozić dziecka codziennie do szkoły, to placówka ta musi być blisko twojego domu. Przeważnie jest napisane, co zostanie wybudowane w pobliżu. Jeśli jest to mieszkanie gotowe, to warto przejść się po osiedlu i zobaczyć, co tam się mieści.

Parking – bardzo ważny czynnik

Musisz mieć gdzie zaparkować swój samochód. Masz do wyboru wykupienie miejsca postojowego u dewelopera. Możesz także szukać płatnego parkingu w okolicy. Najlepiej jednak wykupić i nie błądzić. Często oferowane są naziemne miejsca parkingowe dla mieszkańców. Gdy przychodzą goście, muszą zaparkować auto. Na osiedlu powinien być parking dla osób z zewnątrz. Jeśli go nie ma, osoby przejezdne muszą szukać go gdzie indziej.

Ogrodzenie osiedla

Wydaje się mało ważne. Gdy nie ma ogrodzenia, to na osiedle może wejść każdy. Dotyczy to pieszych, bo dla zmotoryzowanych będzie to trudne ze względu na szlaban.
Widok za oknem, balkon, sklepy, plac zabaw, parking i ogrodzenie to tylko niektóre kryteria wyboru okolicy do zamieszkania. Warto to wszystko zobaczyć i podjąć decyzję.

Zobacz także: http://portalnews.pl/jak-zarabiac-na-wynajmie/