Jakie wybrać skarpetki do garnituru ślubnego? Klasyczne czy ekstrawaganckie?

Dobrze wiesz, że ślub to uroczystość elegancka, ale nie możesz się powstrzymać przed wyrażeniem siebie? Sprawdź, co powinieneś wybrać do stylizacji ślubnej.

Przykładowe stylizacje ślubne zawsze pokazują Pana Młodego w klasycznej wersji. Idealnie dopasowany garnitur, koszula, dodatki, buty oraz skarpetki to klucz do perfekcyjnego ubioru Pana Młodego. Co jednak, jeśli tradycja kłóci się chęcią pokazania indywidualnego charakteru? Tutaj z pomocą mogą przyjść… skarpetki. Kolorowe czy klasyczne? Sprawdź, które ostatecznie powinieneś wybrać.

Jakie skarpetki do garnituru wybrać?

Wbrew pozorom, skarpetki mają duże znaczenie dla całej stylizacji, choć, teoretycznie mało je widać. Dobre skrojone spodnie od garnituru powinny lekko opadać na buty, więc w całości zakrywają skarpetki. Podczas siedzenia skarpetki będą miały okazję ujrzeć światło dzienne – i to jest ten moment, w którym skarpetki muszą wyglądać nienagannie.

Przede wszystkim skarpetki muszą być odpowiedniej długości, czyli do połowy łydki – ta zasada nie zmienia się, niezależnie od wyboru klasycznych czy ekstrawaganckich skarpetek.

Skarpetki do garnituru – klasyczne

O skarpetkach klasycznych mówi się, jeśli są one dobrane pod kolor garnituru oraz butów, a nawet są lekko ciemniejsze. Dopełniają one stylizację i tworzą “całość” linii buty-kostki-nogi. Ten zabieg wyszczupla nogi oraz optycznie dodaje niskim mężczyznom kilka centymetrów wzrostu.

Najpopularniejsze kolory klasycznych skarpet to: czerń, szarość, grafit, granat, khaki.

Do klasycznych skarpet będą pasować równie klasyczne buty.

Mamy na myśli takie modele jak:

  • Oxfordy – półbuty sznurowane, bardzo eleganckie i uniwersalne,
  • Brogsy –  półbuty z bogatymi zdobieniami (wyszywania, dziurkowania),
  • Monki – minimalistyczne półbuty, zapinane na klamry z boku.

Skarpetki do garnituru – ekstrawaganckie

Jeśli stawiamy na kolor – warto, aby łączył się z innym kolorowym elementem, na przykład bukietem Panny Młodej. Kolorowe skarpetki będą natomiast świetnym pomysłem na samo wesele lub sesję ślubną, z ominięciem uroczystości ślubu. Kolorowe skarpetki, takie jak czerwone, żółte, pomarańczowe, fioletowe, neonowe lub różowe – to trend, który przybył do Polski z Zachodu (głównie z USA). Wybór ekstrawaganckich skarpet jest naprawdę ogromny. Styl ombre, paski, kropki, fale, kwiatki, serduszka, romby, wzory etniczne czy moro.

Jeśli masz możliwość założenia kolorowych skarpet, może w takim razie sprawdź równie ekstrawaganckie obuwie, takie jak:

  • Creepersy – buty na platformie, czarne i skórzane – pasują szczególnie do wąskich spodni,
  • Kowbojki – półbuty z klamrami, przecierane – najczęściej brązowe i z dodatkowymi haftami,
  • Trampki – niskie lub wysokie w dowolnym kolorze (np. kultowe czerwone Converse) – dla naprawdę wyluzowanych.

Pamiętaj jednak, żeby przed założeniem czegoś ekstrawaganckiego upewnić się czy Państwo Młodzi nie mają nic przeciwko temu!