Maść konopna na ból – kiedy warto ją zastosować?

masc

Konopie zawierają w składzie wiele cennych substancji. Właśnie dlatego znalazły one również zastosowanie w kosmetyce i farmaceutyce. Jednym z popularnych produktów na bazie konopi jest maść konopna, która wykazuje również właściwości przeciwbólowe. Kiedy warto ją zastosować? Jak z niej korzystać? Gdzie można ją kupić?

Maść z konopi – jaki ma skład?

Produkt jak maść konopna przeciwbólowa jest obecnie dostępna w ofercie wielu sklepów. Co dokładnie znajduje się w tym preparacie?

Najczęściej maść z konopi bazuje na oleju konopnym lub może ona zawierać ekstrakt z konopi. Dostępne są także preparaty, które zawierają oba te rodzaje składników. Konopie wykazują przede wszystkim działanie łagodzące, regenerujące, ale również przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Dodatkowo w maściach tego typu znajdują się inne składniki, na przykład mogą one bazować na naturalnych masłach i olejach, a także mogą zawierać dodatki rozgrzewające lub chłodzące.

Zastosowania maści z konopi

Najczęściej maść konopna przeciwbólowa zalecana jest na dolegliwości bólowe układu ruchu. Dotyczy to między innymi bólów stawów, mięśni czy więzadeł, do których może dojść na skutek urazów, chorób.

Przeciwbólowa maść konopna pozwala na stopniowe złagodzenie bólu, a dzięki dodatkowemu efektowi rozgrzewającemu albo chłodzącemu daje natychmiastową ulgę.

Dodatkowo składniki aktywne w maści mogą poprawić kondycję skóry, między innymi zmniejszyć jej podrażnienia, złagodzić rany i otarcia.

Jak używać maści konopnej?

Dokładne informacje na temat tego, jak powinna być używana maść konopna przeciwbólowa, można znaleźć na etykiecie preparatu lub w dołączonej do niego ulotce.

Najczęściej zaleca się stosowanie jej 2-3 razy w ciągu dnia, rozsmarowując cienką warstwą na skórze. Dla poprawy efektu można także zastosować dodatkowy opatrunek lub opaskę o właściwościach rozgrzewających.

Maść konopna – gdzie można ją kupić?

Obecnie maść z konopi można znaleźć w ofercie wielu sklepów. Dostępna jest ona między innymi w aptekach, sklepach zielarskich, sklepach z prozdrowotnymi produktami. Również szeroki wybór maści konopnych czeka w sklepach specjalizujących się w produktach z konopi.

Zamówienia na produkty z konopi, w tym na maść można składać też w internecie, dlatego nie trzeba wychodzić z domu, aby zaopatrzyć się w taki produkt lub zamówić go dla innej osoby.

Ile kosztuje maść konopna?

Zazwyczaj maść konopna przeciwbólowa jest wydatkiem na poziomie od około 20 do 50 złotych w zależności od jej producenta oraz pojemności i składu. Ceny maści można sprawdzić online już teraz.