Nowy Rok, nowy samochód… – wcale nie musi kosztować fortuny!

Nowy Rok to najlepszy moment na zakup nowego samochodu! Dlaczego? Właśnie w tym czasie, sprzedawcy aut rozpoczynają wietrzenie magazynu i oferują wiele okazów po obniżonych cenach. Jakie koszty musisz brać pod uwagę?

Z autami jest jak z innymi produktami – z czasem przestają być trendy i wychodzą z mody. Pojawiają się kolejne modele, bardziej innowacyjne rozwiązania techniczne i dodatkowe akcesoria w wyposażeniu. Takie samochody tracą na ważności – nawet, jeśli nie są używane. Dlatego handlarzom samochodów bardziej opłaca się sprzedać cztery kółka niż dalej je przechowywać. Oto najważniejsze powody przygotowane przez https://smartpozyczka.pl/, by spojrzeć na zeszłoroczne okazy bardziej przychylnym okiem.

Cena samochodu – zdecydowanie niższa!

Patrząc na ceny samochodów na rynkach europejskich można stwierdzić, że nie są one skierowane do przeciętnego Kowalskiego. Nic dziwnego, że coraz chętniej spoglądamy na tańsze auta – niekoniecznie z najnowszych serii. Bo już nawet zeszłoroczne modele kupimy za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej, w zależności od marki i modelu.

Stare auto jak nowe

Pamiętajmy, że pomimo kupna auta z ubiegłoroczną datą produkcji jest to nasz nowy nabytek – a my stajemy się jego pierwszymi właścicielami! Taka opcja brzmi naprawdę zachęcająco i nie umniejsza jej fakt, że zasiadamy za kierownicą “starszego” samochodu.

W pakiecie dodatkowe bonusy – kupno samochodu

Często się zdarza, że w cenie wybranego modelu samochodu zdołamy upolować prawdziwą “świeżynkę” – samochód z bogatym wyposażeniem i akcesoriami. Dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać identyczną markę u różnych sprzedawców. Ba – bardzo możliwe, że w kosztach całkowitych uda zakupić się również ubezpieczenie, po okazyjnej cenie.

Samochód masz od ręki!

Nabywając auto z wyprzedaży, mamy to szczęście, że nie musimy wyczekiwać na jego wyprodukowanie – co w zwyczaju trwa od dwóch miesięcy do nawet pół roku. Natomiast autem z wyprzedaży wyjedziemy z salonu, maksymalnie do kilku dni!

Wytrwali mogą poczekać dłużej na kupno samochodu

Jeśli w niektórych tkwi ukryta żyłka hazardzisty i mają ochotę na zakup luksusowego auta z oryginalnym wyposażeniem to warto poczekać z tym do przełomu lutego i marca. Do tego czasu, handlarze aut mają nadzieję, że uda im się znaleźć nietypowego kolekcjonera, który skusi się na ich ofertę. Jeśli tak się nie stanie – obniżają ceny, nawet do 80% wartości ceny wyjściowej! Fakt faktem, że ryzyko istnieje, ale zawsze warto spróbować.