Poznaj skuteczne metody walki z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, o którym jednak warto rozmawiać. Bagatelizowany, często w obawie przed wstydem może przybierać na sile, mocno utrudniając codzienne funkcjonowanie. Tymczasem wiele osób wciąż nie może przezwyciężyć swoich obaw i zdecydować się na szczerą rozmowę z lekarzem i podjęcie odpowiednich działań, które niejednokrotnie pozwalają na dobre pozbyć się problemu z utrzymaniem moczu. W ich skuteczności liczy się nie tylko czas – im wcześniej podejmiemy walkę z NTM, tym większe szanse na to, że zupełnie wyeliminujemy jego obecność – ale też systematyczność i regularne korzystanie z pomocy specjalistów. Dlatego też walkę z nietrzymaniem moczu należy podjąć bezzwłocznie, jak tylko zauważymy pierwsze symptomy świadczące o tym, że mamy problem z utrzymaniem moczu w różnych sytuacjach. Od czego zacząć?

Nietrzymanie moczu – znajdź skuteczny sposób na rozwiązanie problemu

Nietrzymanie moczu, definiowane jako mimowolne upuszczanie różnych ilości moczu, może mieć zróżnicowany charakter. Aby ustalić jego główną przyczynę, a tym samym skuteczną metodę eliminacji, niezbędna jest właściwa diagnoza lekarska. Po pomoc do specjalisty należy zwrócić się bez zbędnej zwłoki, jak tylko zauważymy u siebie problemy z utrzymaniem moczu. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że powodem do niepokoju, a zarazem rozmowy z lekarzem powinno być każdorazowe mimowolne upuszczenie moczu, nawet jeśli dotyczy ono zaledwie kilku kropli, gdyż może ono świadczyć o pierwszych problemach z prawidłowym funkcjonowaniem mięśni odpowiedzialnych za kontrolę oddawania moczu. Podobnie jak w przypadku większości dolegliwości zdrowotnych, im szybciej wykryty zostaje tym problem, tym większe są szanse na jego eliminację. Dlatego tuż po zaobserwowaniu u siebie pierwszych objawów należy jak najszybciej skonsultować się lekarzem, choćby pierwszego kontaktu, który w oparciu o przeprowadzony wywiad zadecyduje co do dalszych konsultacji i następnych etapów diagnozy. Ustalanie przyczyny odpowiedzialnej za wystąpienie NTM umożliwi obranie właściwego kierunku leczenia. Zazwyczaj wystarczające okazują się być ćwiczenia rehabilitacyjne wzmacniające mięśnie dna miednicy oraz usunięcie głównej przyczyny problemu. Zdarza się jednak, że konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Wkładka higieniczna dla mężczyzn i kobiet – i już nie musisz się wstydzić

Specjalistyczne metody walki z nietrzymaniem moczu odgrywają niezwykle istotną rolę w powrocie do pełnej kontroli nad oddawaniem moczu. Bez ich wdrożenia nie można liczyć na pozytywne rezultaty w tym zakresie. Jednak należy mieć świadomość, że powrót do pełnej sprawności w tym aspekcie bywa długotrwały. Dlatego też dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia warto w tym czasie stosować tzw. metody wspomagające. Mowa tu przede wszystkim o wkładkach na nietrzymanie moczu, czyli produktach, które można stosować każdego dnia. Wkładka higieniczna dla mężczyzn i kobiet nie tylko absorbuje wilgoć, zapewniając przyjemny komfort, ale też pochłania nieprzyjemny zapach, a przy tym jest niezwykle dyskretna. Ze względu na zróżnicowany stopień chłonności przed wyborem właściwego produktu warto go najpierw przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek dostępnych pod adresem: https://www.tena.pl/bezplatna-probka.