Kiedy najlepiej odwiedzić serwis klimatyzacji w Poznaniu?

W każdym układzie są elementy ważne i mniej istotne. Nie inaczej jest w auto mechanice. Klimatyzacja samochodowa to ważny element wyposażenia, który obecnie stał się standardem. Autoklima trafia do większości nowo produkowanych aut. Nic w tym dziwnego, jeśli zauważyć jaki komfort wprowadza do podróży przeciętnego Kowalskiego. Jak każdy układ samochodu, także i klimatyzacja musi być regularnie serwisowana, jeśli ma działać długo i bez zarzutu. O zachowanie odpowiedniej sprawności dba serwis klimatyzacji. Poznań, Warszawa czy Wrocław niezależnie po jakim mieście porusza się samochód, instalacja klimatyzacji jest narażona na usterki.

Serwis klimatyzacji Poznań – najtaniej wiosną

Kiedy warto odwiedzać serwis klimatyzacji samochodowej? Oczywiście przed sezonem, w którym będziemy z niej najwięcej korzystać. Wizyta w warsztacie zaraz po zimowych odwilżach sprawi, że kiedy nastaną pierwsze upały w Poznaniu, będziemy mogli już pełni korzystać ze sprawnego, przyjemnie chłodzącego nawiewu. To nie jedyny plus, jaki sprawia, że serwis klimatyzacji samochodowej dobrze jest odwiedzić wiosną. Drugi kwartał roku to również czas w którym podstawowe usługi związane z serwisowaniem autoklimy jak czyszczeni i odgrzybianie czy napełnienia układu czynnikiem chłodzącym są najtańsze. Równocześnie ominiemy duże obłożenie, jakie serwisy klimatyzacji w Poznaniu i całej Polsce odczuwają przy pierwszych ciepłych dniach. Czy jednak tylko lato to dobry czas na sprawdzenie naszej autoklimy?

Klimatyzacja samochodowa zimą. O czym warto pamiętać?

Lwia część użytkowników aut przestaje całkowicie korzystać klimatyzacji samochodowej wraz z nastaniem pierwszych chłodniejszych dni. Zimą kierowcy z całej Polski, a w tym z Poznania, stają na przeciwko częstego problem z parowaniem szyb. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że nie wynika on z warunków pogodowych, lecz nieprawidłowego funkcjonowania układu klimatyzacji auta. Wizyta w serwisie klimatyzacji i sprawdzenie układu po sezonie może przyczynić się do poprawy komfortu oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze podczas zimowych miesięcy. W końcu żaden kierowca nie lubi być zmuszany do ciągłego wycierania szyb dłonią czy szmatką.

Serwis klimatyzacji samochodowej warto też odwiedzić zimą chociażby po to, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo powstanie usterek. Tym samym unikniemy kosztów naprawy układu np. poprzez zlokalizowanie nieszczelności czy korozji na elementach układu.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji w Poznaniu?

Koszt serwisu klimatyzacji w Poznaniu jest różny. O ile powszechnie wiadomo, że tego typu usługi są parę złotych tańsze wiosną niż latem, o tyle również zimą warto zapytać o zniżkę. Wiele zależy również od lokalizacji warsztatu w którym chcemy wykonać serwis klimatyzacji Poznań będzie droższy niż okoliczny Luboń, Puszczykowo czy Mosina. Ceny za kompleksowy serwis klimatyzacji w centrum Poznania zaczynają się od 130 – 150 zł, gdzie za taki sam zestaw czynność i w Puszczykowie zapłacimy od 100 zł w górę. Co dostaniemy w tej cenie?

Podstawowy serwis klimatyzacji w Poznaniu czy każdym innym mieście składa się z kilku etapów. Badana jest m.in. szczelność układu, poziom czynnika chłodzącego i oleju do smarowania sprężarki. Jeśli układ jest szczelny, czynnik chłodniczy zostaje uzupełniony do poziomu zalecanego przez producenta auta. Następnie wnętrze samochodu jest odgrzybiane przy pomocy techniki ozonowania lub z zastosowaniem ultradźwięków. Często w ramach usługi wymieniany jest również filtr kabinowy.