Skórka od banana na zmarszczki – stosowanie i efekty

Skórka od banana na zmarszczki może być stosowana w formie okładów lub w postaci maseczki. Banan to roślina, która posiada w składzie wiele cennych dla skóry witamina i związków. Co dokładnie w nim znajdziemy? W jaki sposób skórka banana działa na zmarszczki i jak należy ją stosować?

Właściwości skórki od banana

wzmacniające wzmacnia komórki i likwiduje pajączki, które m.in. często występują na policzkach
oczyszczające wspomaga proces oczyszczania komórek skóry, dzięki temu przywraca naturalny koloryt
kojące z uwagi na substancje zawarte w składzie, może złagodzić podrażnienia skórne

Skórka od banana na zmarszczki – działanie odmładzające

Skórka od banana na zmarszczki to jeden ze sposobów, który wspomaga odmładzanie cery. Działa niczym odmładzająca emulsja i jest w pełni naturalną metodą. Do kluczowych składników, które posiada skórka od banana należą:

 • potas,
 • żelazo,
 • magnez,
 • witamina A,
 • witamina C (kwas askorbinowy)
 • oraz witaminy z grupy B,

które sprzyjają odnowie skóry. W szczególności ważna jest witamina A, która wpływa na poziom nawilżenia skóry oraz jest silnym przeciwutleniaczem. Dzięki temu skóra staje się odporniejsza na działanie wolnych rodników, które niszczą jej komórki oraz przyspieszają proces starzenia.

Z kolei witamina C bierze udział w wiązaniu włókien kolagenowych, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. Efektem jest większa elastyczność i odporność na powstawanie zmarszczek. Kwas askorbinowy wzmacnia również naczynka krwionośne, przez co zapobiega powstawaniu pajączków i rumieńców. Skórka do banana, regularnie stosowana zwiększa poziom nawilżenia, przez co cera staje się odporniejsza na przesuszanie oraz powstawanie przebarwień.

Skórka od banana na zmarszczki może wspomóc kurację odmładzającą. Warto wybierać skórkę z dojrzałych bananów, ponieważ znajduje się w niej najwięcej dobroczynnych dla skóry składników. Można z niej przygotować maseczkę i nakładać na około 15 minut na twarz, dekolt lub szyję. Banan silnie regeneruje, więc doskonale działa przeciwzmarszczkowo – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

Skórka od banana na zmarszczki – jak ją stosować?

Skórka od banana na zmarszczki musi być stosowana codziennie, najlepiej w postaci zmielonej maseczki. Innym sposobem jest pocieranie skóry objętej zmarszczkami. Żeby osiągnąć pierwsze efekty, taką kurację należy stosować codziennie przez kilka miesięcy. Przed nałożeniem maseczki, skórę należy dokładnie oczyścić z kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń, które gromadzą się na niej w ciągu dnia. Dzięki temu substancje zawarte w skórce łatwiej przenikną w głębsze warstwy tkanek. Taką kurację można stosować jednocześnie z naturalnymi kremami przeciwzmarszczkowymi. Dzięki temu wzmocnimy efekt odmładzający oraz dłużej zachowamy młody wygląd cery. Należy stosować skórkę pochodząca z dojrzałych bananów, bo taka posiada optymalne właściwości odmładzające. Banany przeznaczone na okłady, warto umyć w całości w wodzie z dodatkiem sody. Dzięki temu ze skorki zostaną usunięcie ewentualne opryski i szkodliwe substancje. 

Skórka od banana na zmarszczki to jeden z domowych sposób, który bardzo wspomaga kurację odmładzającą. Można ją stosować w formie maseczki jednocześnie z innymi naturalnymi kremami lub serum. Peilęgnacja ekologiczna, naturalna przeżywa swój zasłużony renesans. To metody sprawdzone I bezpieczne dla skóry – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Popularne kosmetyki na zmarszczki: Richevon, Buatic oraz Izoze Eye

Skórka od banana na zmarszczki może wzmocnić efekt kuracji odmładzającej. Natomiast codziennie dla wygody warto sięgać po naturalne kremy przeciwstarzeniowe:

 • Buatic – to krem z wysokim stężeniem aktywnych składników roślinnych, które doskonale wnikają w głąb skóry. Odżywiają tkanki od wewnątrz oraz zwiększają elastyczność. W składzie znajdują się przeciwutleniacze, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki temu zwiększa się jędrność skóry, a zmarszczki stają się płytsze.
 • Richevon – to popularny krem, nazywany też serum przeciwzmarszczkowym. Posiada silne właściwości odmładzające z uwagi na optymalny skład z wyciągów roślinnych. Zwiększa poziom nawilżenia oraz przyspiesza proces odnowy naskórka. To sprawia, że tkanka skórna prędzej się regeneruje, a powierzchnia skóry wygładza się. 
 • Izoze Eye – naturalny krem o aktywnym działaniu należący do czołówki tego typu kosmetyków. Stosowany przez kobiety w celach profilaktycznych i odmładzających. Wzmacnia włókna kolagenowe po oczami i tym samym zwiększa napięcie skóry. Składniki roślinne znajdujące się w składzie, odżywiają skórę od wewnątrz i doskonale niwelują przebarwienia.

Skórka od banana na zmarszczki musi być nakłada przez dłuższy czas, aby przynieść pierwsze efekty. Odżywia skórę, zwiększa jędrność oraz wygładza cerę. Warto ją połączyć z naturalnym kremem na zmarszczki, aby uzyskać szybszy i wyraźniejszy efekt odmładzający.

FAQ

 1. Czy skórka od banana na zmarszczki nie wywołuje podrażnień?

Skórka od banana na zmarszczki na ogół nie wywołuje podrażnień, wręcz przeciwnie działa regenerująco na skórę. Każdy składnik, w tym naturalny, może jednak podrażnić, gdy jesteśmy na niego uczuleni. Dlatego warto przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu. Maseczkę ze skórki od banana warto łączyć z naturalnym serum przeciwzmarszczkowym o aktywnym działaniu np. Izoze Eye.

 1. Jak wygląda maseczka, której głównym składnikiem jest skórka od banana na zmarszczki?

Przede wszystkim skórka musi zostać oczyszczona, dlatego warto ją przemyć wodą z dodatkiem sody. Następnie należy ją zblednować. Tak przygotowaną skórkę od banana na zmarszczki, należy nałożyć na skórę przez na 15 minut. Potem należy dokładnie spłukać maseczkę.

 1. Jak często musi być stosowana skórka od banana na zmarszczki?

Podobnie jak naturalne kosmetyki, skórka od banana na zmarszczki musi być nakładana codziennie. Można to robić rano lub wieczorem. Natomiast doskonałym uzupełnieniem kuracji odmładzającej jest krem ze składnikami roślinnymi.

 1. Czy skórka od banana na zmarszczki połączona z kremem nie wywoła uczulenia?

Na ogół takie połączenie pozwala uzyskać lepszy efekt odmładzający i nie wywołuje uczulenia. Skórka od banana na zmarszczki musi być czysta, a krem posiadać naturalny skład. Jeśli kobieta nie jest uczulona na któryś ze składników, to takie połączenie metod jest prawidłowe.

Bibliografia

 1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008 
 2. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 200
 3. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
 4. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
 5. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005