Słowacja – aktywne wakacje

Nie tylko cudze chwalimy, a swego nie znamy. Podobnie nie doceniamy również Słowacji, a szkoda! To miejsce jest tak blisko, a tak wiele oferuje. Przybliżymy wam część największych atrakcji naszych sąsiadów.

Zacznijmy od tego, że aby się wybrać do Słowacji nie musimy odkładać na to miesiącami, czy latami. Naprawdę jest tania inwestycja w samą podróż oraz odwiedzanie miejsc i wstęp do niektórych to symboliczna opłata. Więc nie ma na co zwlekać tylko do Słowacji się wybierać. Dzisiaj o Słowacji jako raju dla fanów kąpielisk.

Wśród największych atrakcji Słowacji i co wygrywa większość rankingów popularności to Aquacity Poprad. To imponujący rozmiarami kompleks basenowo-hotelowy, który leży u stóp Wysokich Tatr (multiholiday.pl). Baseny działają cały rok, są te okryte i odsłonięte, wybór jest ogromny. Wszystkie nasze kąpiele odbędą się w wodzie geotermalnej. Zdrowie i przyjemności, przyciąga najwięcej turystów. Wśród kąpielisk polecamy również odwiedzić Thermal Corvinus. Termalne wody są czyste i atrakcyjne, a ich położenie w okolicach Bratysławy, Wiednia i Budapesztu tylko dodatkowo zachęca. Słowacja z racji tego, że słynie z kąpielisk to nie koniec miejsc przez nas polecanych. Warto odwiedzić termalne kąpielisko, które jest ważnym punktem na mapie – największe kąpielisko termalne w Europie Środkowej. Nie zabraknie wam tam atrakcji. Jeżeli jednak szukacie dalej tego najprzyjemniejszego miejsca do kąpieli dla was i nie znaleźliście to nie traćcie nadziei. Słowacja (http://wakacyjnehity.pl/) proponuje też kolejne – Podhajska. Kąpielisko znajdujące się w południowej części Słowacji mieści na swoim terenie 10 basenów. Kolejny punkt na mapie potwierdzający dominację tego kraju w ilości wód geotermalnych do pływania to Vadas, w miasteczku Szturowo nad Dunajem. 8 basenów, temperatura zawsze ciepła oraz basen ze sztucznymi falami przyciąga turystów. Kolejne na liście to Gino Paradise Beszeniowa. Tą kąpielisko termalne w okolicy Tatr – wody lecznicze osiągają temperaturę 60 stopni Celcjusza. Na zakończenie warto wspomnieć o ogromnym, pełnym atrakcji aquaparku o nazwie Dunajska Streda. Położone 50 km od Bratysławy, które fani pływania i takich miejsc powinni pokonać bez chwili zawahania. Pamiętajmy, Słowacja to nie tylko kąpieliska!