Szalunki ścienne – niezbędnik przy budowy domu

Szalunki ścienne

Prywatni inwestorzy decydujący się na budowę domu jednorodzinnego najczęściej są w pełni świadomi skali przedsięwzięcia, z jaką mają do czynienia. Jednak jeszcze na długo przed wejściem na plac budowy należy dokładnie przeanalizować najkorzystniejsze rozwiązania technologiczne, które nie tylko przyspieszą moment finalizacji inwestycji, ale przede wszystkim zapewnią maksimum wygody i bezpieczeństwa. Szalunki ścienne to zdecydowanie jedno z takich rozwiązań. Dlaczego?

Szalunki usprawniają przebieg budowy

Moment rozpoczęcia prac budowlanych i wykończenia domu dzieli daleka droga, dlatego każdemu inwestorowi zależy na przyspieszeniu i usprawnieniu budowy domu jednorodzinnego. Nie jest to jednak takie oczywiste – aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność budynku, jego projekt musi zostać zrealizowany z najwyższą starannością i dbałością o detale. Szalunki ścienne pomagają jednak nieco przyspieszyć budowę ścian, cokołów i innych elementów konstrukcyjnych z betonu czy żelbetonu. Ogromną zaletą nowoczesnych systemów szalunkowych jest łatwość w montażu oraz możliwość ponownego wykorzystania po ich uprzednim zabezpieczeniu.

Zobacz także: http://www.oscianach.pl/rusztowanie-przy-budowie-domu-na-co-zwrocic-uwage/

Szalunki ścienne – bezpieczeństwo i stabilność

Budując dom dla swojej rodziny, każdy inwestor przywiązuje ogromną wagę do stabilności konstrukcji, a co za tym idzie – zapewnieniu domownikom bezpieczeństwa. Ściany betonowe czy betonowe ze zbrojeniem coraz częściej wykorzystywane są w budownictwie mieszkalnym, a szalunki systemowepozwalają wznieść je w sposób precyzyjny i staranny. Do szalowania ścian w dalszym ciągu wykorzystuje się deski drewniane, jednak w porównaniu z solidnymi konstrukcjami ze stali ocynkowanej wydają się dość prymitywnym rozwiązaniem.

Szalunki ścienne – łatwość w eksploatacji

Wielką zaletą systemów szalunkowych jest łatwość w montażu i demontażu. Najczęściej na rynku dostępne są szalunki ścienne montowane ręcznie oraz za pomocą dźwigu i niezależnie od wybranego rozwiązania, realizacja przedsięwzięcia z użyciem szalunków nie powinna stanowić większego problemu. Szalunki nie są trudne w eksploatacji, i co najważniejsze – nie trzeba ich kupować. Wielu producentów na rynku oferuje swoim klientom możliwość jednorazowego wynajmu szalunków ściennych na potrzeby budowy domu jednorodzinnego.

Jest to rozwiązanie niemal idealne, gdyż odpada konieczność przechowywania płyt szalunkowych i pozostałych elementów konstrukcyjnych, jak również ich konserwacja czy regularne serwisowanie. Szalunki ścienne na wynajem to optymalne rozwiązanie dla osób prywatnych, ponieważ firmy budowlane najczęściej korzystają z możliwości zakupu nowych szalunków, które stanowią opłacalną inwestycję w przyszłość.