Ta moda nigdy nie przeminie! Zobacz, w jaką męską parkę zainwestować

kurtka meska

Kurtka parka męska jest chyba najbardziej popularnym modelem odzieży wierzchniej dla mężczyzn. Każdy facet powinien mieć ją w swojej szafie, gdyż jest ona bardzo uniwersalna i nadaje się na każdą możliwą okazję. Dzięki swoim zaletom wciąż nie wychodzi z mody. Co więcej, jest najchętniej wybieraną kurtką przez grono mężczyzn, którym zależy na funkcjonalności połączonej z dobrym gustem. Parka męska dla mężczyzn, którzy cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność użytkowania.

kurtka zimowa

Kurtka męska parka moro

Wielofunkcyjne parki męskie

Pomysł na zaprojektowanie parek męskich inspirowany był kurtkami żołnierzy, którzy byli w nie przyodziani podczas pory zimowej, walcząc na froncie. Swoim wyglądem wciąż nawiązują do prototypu, na bazie którego zostały wykonane. Ich barwa, szerokie kieszenie oraz puchate wykończenie kaptura to cechy nawiązujące do pierwowzoru. Aktualnie jest to jedna z najbardziej popularnych męskich kurtek.

Współczesne parki męskie cechują się długością z przedłużanym tyłem. Klasyczna męska parka zazwyczaj sięga do połowy uda, przez co chroni najbardziej wrażliwe na zimno części ciała. Jest dostępna na rynku w wielu wersjach kolorystycznych oraz z różną intensywnością ocieplenia, dlatego każdy mężczyzna jest w stanie dobrać ją do swoich indywidualnych potrzeb. Ponadto parki męskie przydają się nie tylko podczas zimniejszych dni w roku, ale zarówno podczas pory wiosennej, jak i jesiennej. O różnych kurtkach “pożyczonych” z wojska dowiesz się więcej z tego wpisu o parkach męskich.

Parka męska na wiosnę i jesień

Przymierzając się do zakupu parki, należałoby trochę o niej poczytać, aby wybrać jak najbardziej uniwersalny model. Jeżeli dużymi krokami zbliżają się chłodniejsze dni w roku, warto będzie wyposażyć się w odpowiednią kurtkę. Parka męska jesienna będzie pierwszorzędnym wyborem, ponieważ materiał, z którego została wykonana, powinien być odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, tym bardziej że jesień należy do deszczowych pór roku. Skutecznym rozwiązaniem będzie wybór tkanin technicznych z wbudowaną dodatkową warstwą ochronną.

kurtka zimowa

Męska kurtka parka wiosenna khaki

Funkcjonalności męskich parek

Usiłując wybrać najcieplejszą parkę, należy zwrócić uwagę, czym jest wypełniona, ponieważ najcieplejsze parki wypełnione są piórami lub puchem. Przydatnym rozwiązaniem jest również zakup parki wyposażonej w odpinane ocieplenie, które w każdym momencie można odczepić i zamienić parkę w kurtkę przystosowaną do pory wiosennej. Ponadto kaptur lub jego ocieplenie można łatwo odpiąć oraz cieszyć się ciepłą pogodą, nie inwestując w dodatkową kurtkę.

Parka męska wiosenna doskonale sprawdzi się w przejściowym okresie. W modelach wiosennych często można się spotkać z brakiem zamka błyskawicznego, który podmieniony jest na guziki. Zapewniają one większą przewiewność, przy czym kurtka wciąż utrzymuje ciepło. Polecanym materiałem, z którego mogą być wykonane parki, jest bawełna, która pozwali na swobodne oddychanie skóry podczas słonecznych dni. Natomiast podczas wietrznej wiosennej pogody szyję doskonale zabezpieczy wysoka stójka kurtki. Ze względu na swoją uniwersalność, moda na ten model kurtek nigdy nie przeminie!