Upadłość konsumencka – skorzystaj z fachowego wsparcia

porady finansowe

Dzięki upadłości konsumenckiej można zacząć życie od nowa bez ciążących długów. Aby jednak ją ogłosić, potrzebne jest wcześniejsze przejście złożonego procesu przed sądem. Gdzie szukać wsparcia? Najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług kancelarii prawa upadłościowego, które zapewniają swoim klientom pełną pomoc w tym obszarze!

Kiedy można ogłosić upadłość konsumencką?

Przez długi czas w polskim prawie istniała jedynie instytucja upadłości gospodarczej przeznaczona dla firm. Teraz jednak możliwa jest również upadłość konsumencka – https://doboszkancelaria.pl/uslugi/upadlosci-konsumenckie która umożliwia ogłoszenie jej przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Upadłość konsumencka pozwala na łatwiejsze wyjście z problematycznej sytuacji, gdy długi ciągle narastają. Z takiej formy upadłości korzystają między innymi osoby, które mają trudności ze spłatą zaległych pożyczek i kredytów, rachunków czy faktur, a nawarstwiające się długi są dla nich poważnych zagrożeniem.

Dzięki upadłości konsumenckiej można zatrzymać procesy egzekucyjne oraz łatwiej spłacić posiadane zadłużenie z pomocą syndyka sądowego, który od momentu ogłoszenia upadłości zarządza masą upadłościową dłużnika, czyli jego majątkiem. W wybranych sytuacjach możliwe jest także całkowite umorzenie długów na skutek upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka – jak zacząć?

Aby ogłosić upadłość konsumencką, kluczowe znaczenie ma pozostawanie w sytuacji niewypłacalności. Również należy wtedy skierować do sądu odpowiedni wniosek o ogłoszenie upadłości.

Jako że procedura upadłości konsumenckiej może być wymagająca dla osób, które nie mają rozeznania w przepisach prawnych. Właśnie dlatego coraz częściej upadłość konsumencka ogłaszana jest również z pomocą zewnętrznych firm.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Dobosz – skorzystaj z pełnej obsługi!

Jeżeli chcesz ogłosić upadłość konsumencką i potrzebujesz kompleksowej pomocy, zapewnia ją Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Dobosz z oddziałami w Częstochowie oraz w Katowicach.

Kancelaria zajmuje się pomocą dla osób fizycznych oraz dla przedsiębiorców, którzy chcą ogłosić upadłość i doradza w jej procesie. Przygotowuje również niezbędną dokumentację i reprezentuje swoich klientów podczas procesów upadłościowych.

Fachowe wsparcie prawników z Kancelarii Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Dobosz jest w stanie sprawić, że proces upadłościowy może odbywać się znacznie prościej, wygodniej oraz efektywniej z punktu widzenia dłużnika, pomagając mu w pozbyciu się ciążących na nim zadłużeń oraz rozpoczęciu życia bez problemów z długami!

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl