Wznoszenie konstrukcji stalowych. Jak zabezpieczyć w odpowiedni sposób niemalowane elementy?

konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe to zdecydowanie najlepsza metoda na to, aby szybko, w przemyślany sposób, w założonym budżecie stawiać np. hale magazynowe czy usługowe. Stal z oczywistych względów musi być pomalowana proszkowo, dzięki temu będzie zabezpieczona antykorozyjnie. Koniecznością jest oczywiście również ochrona wszystkich elementów, które pomalowane być nie mogą.

Wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe są w Polsce bardzo popularne, szeroko wykorzystywane do stawiania wszelkiego typu hal oraz innych obiektów. Stal to materiał, który ma bardzo dobre właściwości mechaniczne, stabilność, odporność na uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest jednocześnie materiałem bardzo plastycznym, który może być poddawany szeroko rozumianej obróbce.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, aby konstrukcja przez wiele lat spełniała określone oczekiwania, zdecydowanie warto zabezpieczyć ją antykorozyjnie. W przypadku większych i trudniejszych do malowania elementów, sprawdzi się metoda hydrodynamiczna, malowanie proszkowe.

Zobacz także: https://megaportal.pl/malowanie-konstrukcji-stalowych-jak-wybrac-odpowiedniego-wykonawce/

Malowanie proszkowe

Zdecydowanie trzeba przyznać, że posiadając odpowiednie wyposażenie lakierni oraz pozostałe sprzęty do malowania, można w bardzo prosty i kompleksowy sposób nanosić różnego rodzaju powłoki malarskie. Dzięki temu konstrukcje stalowe będą nie tylko estetyczne, ale również (i przede wszystkim) doskonale zabezpieczone przez czynnikami zewnętrznymi, utratą koloru, rdzą, uszkodzeniami mechanicznymi. Największe zalety malowania proszkowego to:

– szybkość,
– dokładność,
– bardzo wysoka estetyka powłoki,
– możliwość malowania elementów nietypowych, o skomplikowanej budowie,
– niższa cena, niż malowania ręcznego,
– zdecydowanie mniejsze zużycie materiałów.

Zabezpieczenie elementów wrażliwych

Chcąc malować konstrukcje stalowe, zdecydowanie trzeba również zadbać o wszystko to, co malowane być nie może. Takich elementów, które mogą być wykonane z innych materiałów, np. tworzyw sztucznych, żeliwa, mosiądzu może być dużo. W celu zabezpieczenia wykorzystuje się dedykowane elementy np. z silikonu (czopy, nakrętki, zabezpieczenia gwintów, tuleje). W ten sposób możemy zabezpieczyć np. śruby, gwinty, grupy robocze instalacyjne, elementy mocujące do instalacji bądź urządzeń grzewczych, hydraulicznych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych.

Takiego rodzaju elementy maskujące i zabezpieczające można nabyć w firmie Lapena http://www.lapena.pl/